Liczba wyświetleń strony:
112060

Statystyki

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na XXI Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego A - 24 sierpnia 2014 roku

1.      W ostatnią środę rozpoczął posługę wikariuszowską w naszej parafii ks. mgr Grzegorz Kopczyński, nasz dzisiejszy kaznodzieja. Ksiądz Grzegorz pochodzi z parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Mirczu. Święcenia prezbiteratu przyjął w Katedrze Zamojskiej 01 czerwca 2002 roku. W ciągu dwunastoletniej posługi kapłańskiej pracował jako wikariusz w parafii Potok Górny - dekanat Tarnogród, w parafii Lipsko k/ Narola - dekanat Narol, w parafii Basznia Dolna - dekanat Lubaczów i w parafii MBNP w Hrubieszowie - dekanat Hrubieszów Północ. Księdzu Grzegorzowi życzymy wielu łask Bożych w duszpasterskiej posłudze na rzecz naszej wspólnoty oraz tego, by dobrze się wśród nas czuł i aby od nas awansował na urząd proboszcza.

2.      Przed nami już ostatni tydzień wakacji. Dzieci i młodzież szkolną prosimy o korzystanie z sakramentu spowiedzi w czwartek, piątek i sobotę od godziny 17.30. Uroczyste Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego w następny poniedziałek, tj. 01 września br. o godzinie 8.00 dla Zespołu Szkół nr 6; o godzinie 9.00 dla Zespołu Szkół nr 3, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Rzemiosł Różnych; o godzinie 10.00 dla Smart School i o godzinie 11.00 dla Szkoły Społecznej.

3.      W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przypada: we wtorek uroczystość NMP Częstochowskiej, w środę wspomnienie św. Moniki, w czwartek wspomnienie św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła i w piątek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

4.      W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej Msze św. w naszym kościele parafialnym sprawowane będą w następujących godzinach: 6.30, 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu.

5.      Z woli papieża Franciszka 26 sierpnia jest DNIEM MODLITWY ZA PRZEŚLADOWANY KOŚCIÓŁ NA BLISKIM WSCHODZIE. Tego dnia ofiarami składanymi do puszek mamy okazję wesprzeć pomoc niesioną ofiarom wojny i prześladowań w Iraku.

6.      W przyszłą niedzielę na cmentarzu parafialnym o godzinie 16.00 Msza św. w intencji ofiar wojen i bliskich zmarłych. Natomiast na cmentarzu komunalnym Msza św. w niedzielę, 7 września, o godzinie 15.00.

7.      Bóg zapłać za modlitwę i ofiary pieniężne na prowadzone przy kościele prace: z ulic Oboźnej, 2 x NN i od członków Zamojskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

8.      Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”w jego edycjiogólnopolskiej polecamy szczególnie: - szereg publikacji poświęconych prześladowaniom chrześcijan w Iraku,- relację z pobytu młodych wolontariuszy z Polski w ogarniętej wirusem ebola Liberii,- rozmowę o Centrum Bożego Miłosierdzia w Korei i rozkochanych w Miłosierdziu Bożym Koreańczykach, -  opowieść o człowieku, który nigdy nie opuszczał rąk – bł. Edmundzie Bojanowskim, - wywiad poświęcony konsekwencjom rosyjskiego embarga na polską żywność. W dodatku zamojskim tygodnik znajdziemy m.in.: - „Pasterki Głos” oraz „Myśl na tydzień”, a w nich o wpatrywaniu się w Maryję, gotowości do składania ofiary we własnym życiu i wartości modlitwy różańcowej, - kontynuację rozważań bp. Mariana Rojka o pielgrzymkach chrześcijańskich, -  relację z wejścia naszej diecezjalnej pielgrzymki na Jasna Górę, - relację z Festiwalu Pieśni Maryjnej, który odbywał się w pierwszych dniach sierpnia w Górecku -Dąbrowie,- relację z jubileuszowego Festiwalu Kultur i Kresowego Jadła w Baszni Dolnej. Życzymy przyjemnej i owocnej lektury.

9.      Intencje mszalne oraz zapowiedzi przedślubne znajdziemy na tablicy informacyjnej przed kościołem oraz parafialnej stronie internetowej.

10.  Kończąc tę Najświętszą Eucharystię Dobremu Bogu zawierzajmy Kościół Boży na całym świecie; ks. Grzegorza na progu wikariuszowskiej posługi w naszej wspólnocie; wszystkich wypoczywających na wakacjach i urlopach, siebie samych oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Belina z ul. Janowickiej. R.I.P.

Z serdecznym pozdrowieniem i pasterskim błogosławieństwem

ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii

Męczeństwo św. Jana Chrzciciela - wspomnienie obowiązkowe