Liczba wyświetleń strony:
251329

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na III Niedzielę Wielkiego Postu roku liturgicz. A (19.03.2017r.)

W bieżącym roku ze względu na pierwszeństwo Niedzieli Wielkiego Postu, uroczystość ku czci św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przeniesiona jest na jutro, poniedziałek 20 marca.

Dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 18.00 modlimy się w intencji ks. mgr Bogdana Nowickiego w dniu imienin. Po zakończonej Eucharystii okazja do złożenia życzeń solenizantowi.

Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa, które w naszym kościele parafialnym sprawowane są w następującym porządku: Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dorosłych w piątki o godzinie 17.00; z rozważaniami dla młodzieży także w piątki o godzinie 19.00 i z rozważaniami dla dzieci w środy o godzinie 17.00.

Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej o godzinie 16.00.

W Wielkim Poście w dni powszednie o godzinie 6.00, a w niedziele i święta o godzinie 6.30 śpiewane są godzinki o Męce Pańskiej.

W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. w naszym kosciele parafialnym sprawowane będą w następującym porządku: 6.30, 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

25 marca to Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o godzinie 16.00 uroczyste przyjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje Duchowej Adopcji są do pobrania w zakrystii i na stoliczku na wysokości kaplicy Jezusa Miłosiernego.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w sobotę 25 marca 2017 r. o godz. 17.00, w Katedrze Zamojskiej sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka z udziałem Biskupa Seniora Jana Śrutwy i Biskupa Pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego oraz kapłanów. Wydarzenie to rozpocznie świętowanie przez naszą diecezję Jubileuszu 25-lecia istnienia. Przed rozpoczęciem Eucharystii nastąpi powitanie Krzyża Papieskiego św. Jana Pawła II, który nawiedzać będzie wszystkie parafie diecezji.

W naszej Parafii perygrynacja Krzyża Wielkiego Piątku św. Jana Pawła II rozpocznie się w środę 5 kwietnia br. o godzinie 17.00, i zakończy w czwartek 6 kwietnia o godzinie 16.30. Wydarzenie to porzedzą Parafialne Rekolekcje Wielkopostnie w dniach 2 – 5 kwietania.

piątek 24 marca bieżącego roku o godzinie 19.00 w kościele pod wezwaniem Świętego Krzyża w Zamościu XVI Nauczycielska Droga Krzyżowa. Myśl przewodnia: „Drzewo Krzyża, źródło życia wiecznego”.

Bóg zapłać za ofiary na zakup kwiatów do Bożego Grobu.

W zakrystii i u ministrantów możemy nabyć najnowszy numer tygodnika katolickiego „Niedziela”. Bieżąca Niedziela zawiera dodatek płytowy z filmem „Wszystko dla Polski”, opowiadającym o powstaniu zamojskim w latach 1942 – 1944.

Za tydzień ofiarami składanymi do puszek wspieramy Katolickie Radio Zamość.

Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu w bieżącym tygodniu, patrz strona 2.

Intencje mszalne, zapowiedzi oraz informacje duszpasterskie znajdziemy na tablicy ogłoszeń przed kościołem i stronie internetowej parafii.

Prośmy za przyczyną naszego Patrona o dobre przeżywanie przez nas czasu Wielkiego Postu, o duchowe owoce perygrynacji krzyża oraz w intencjach poleconych naszym modlitwom: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Wanda Badach z ul. Wiejskie, śp. Stanisław Zimek z ul. Reymonta, śp. Marianna Rozwadowska z ul. Piłsudskiego i śp. Henryka Szostak z ul. Poniatowskiego. R.I.P.

19 – 27 marca 2017 roku

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;

Niedziela, 19 marca – ul. Cisowa, ul. Czeremchowa

Poniedziałek, 20 marca ul. Dąbrowskiego 4

Wtorek, 21 marcaul. Dąbrowskiego 5

Środa, 22 marcaul. Dąbrowskiego 6