Liczba wyświetleń strony:

Statystyki

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na XXIX Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego A ( 19 października 2014 roku)

1.      Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Wspieramy w tym czasie swoją modlitwą i ofiarą ludzi, którzy daleko od nas głoszą Chrystusa osobom nieznającym prawdziwego Boga. Szczególnie pamiętajmy o polskich misjonarzach. W tym miejscu składamy serdeczne Bóg zapałać za dzisiejsze ofiary tacowe na potrzeby misji.

2.      Dziękujemy Bogu za dar pontyfikatu i beatyfikację sługi Bożego Papieża Pawła VI, której dokona dzisiaj na placu św. Piotra w Rzymie papież Franciszek.

3.      Trwa miesiąc październik zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, sprawowanych w naszym kościele parafialnym  - w niedziele bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 16.00 i w dni zwykłe o godzinie 17.15.

4.      Jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Kantego, jest to jednocześnie święto patronalne ludzi nauki. Polecajmy w tym dniu opiece Bożej pracowników wyższych uczelni.

5.      We wtorek w kalendarzu liturgicznym ma swój dzień bł. Jakub Strzemię biskup i w środę obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, papieża.

6.      W sobotę odbędzie się XXIII Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Młodzież maturalną z naszej Parafii prosimy o dobre duchowe przygotowanie się do tego wydarzenia, m.in. przez skorzystanie z sakramentu spowiedzi przed udaniem się na pielgrzymkę.

7.      Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych Zmarłych. Zewnętrznym wyrazem tej pamięci jest porządkowanie grobów naszych bliskich. Rozdajemy też kartki do imiennego polecenia modlitwie Kościoła naszych Zmarłych podczas nabożeństw wspominkowych. Zwracamy się do Rodziców i zachęcamy, aby te szczególne dni w życiu Kościoła – Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny – stały się okazją, by razem z dziećmi wybrać się na cmentarz, nawiedzić groby bliskich, a także ukazać im chrześcijański sens życia i perspektywy życia wiecznego z Bogiem. Przypominajmy i uczmy młode pokolenie, że piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za Zmarłych.

8.      Na ławkach wyłożone są do pobrania kartki wypominkowe. Wypełnione kartki z imionami osób,  których polecamy modlitwie Kościoła podobnie, jak w latach ubiegłych - składamy tylko u księży, aby wybrać datę, w której chcemy, aby modlitwa się odbyła.

9.      Tradycją lat ubiegłych 30 listopada o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Zmarłych poleconych w naszym kościele w tegorocznych wypominkach.

10.  Przyjmujemy także intencje na Mszę św. zbiorową za Zmarłych, która zostanie odprawiona naszym kościele parafialnym w Dzień Zaduszny – 2 listopada br. o godzinie 18.00.

11.   Bóg zapłać za modlitwę i ofiary złożone w ostatnim czasie na kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu i 2 x NN.

12.  Wykaz intencji mszalnych, zapowiedzi przedślubne i pełny tekst ogłoszeń znajdziemy na tablicach informacyjnych w kruchcie i przed kościołem oraz na stronie internetowej Parafii.

13.  U ministrantów oraz w zakrystii możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika katolickiego „Niedziela”.

14.  Za tydzień z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.

15.  Polecajmy opiece św. Michała Archanioła naszą Parafię wszystkich misjonarzy, pracowników nauki w przededniu ich święta, młodzież maturalną, prośmy także w intencji modlących się w naszym kościele oraz za chorych, bezrobotnych, cierpiących i tych którzy prosili nas o modlitwę.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

W ostatnim czasie odbyły się pogrzeby śp. Ireny Chasikowskiej z ul. Oboźnej, śp. Lecha Zahorskiego z ul. Sowińskiego i śp. Ireny Winiarz z ul. Orzeszkowej. R.I.P.

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii

św. Jana Kapistrana, kapłana - wspomnienie dowolne

Dziś także:
Tydzień modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców

Imieniny:
Seweryna, Teodora