Menu

Święta

Wtorek, XXV Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Statystyki

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
285530

 

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła w Zamościu

na XXV Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego A ( 24 września 2017 roku)

 

 1. Świętujemy dziś parafialną uroczystość odpustową ku czci Św. Michała Archanioła. Jest to święto wdzięczności Panu Bogu i ludziom za dar wiary, naszą świątynię i parafię w 39 roku jej istnienia. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła niech Bóg wszechmogący udziela wszystkim uczestnikom tej odpustowej Mszy św. – naszym Parafianom i przybyłym Gościom potrzebnych darów; niech swoimi łaskami wynagrodzi wszystkim, którzy tworzyli naszą parafię, wznosili i rozbudowywali jej świątynię oraz wszystkim dobroczyńcom. Zmarłym niech Pan udzieli obficie ze swojego miłosierdzia, a żywym niech da łaskę szczęśliwego i dobrego życia. Niech też św. Michał Archanioł przyprowadzi do Chrystusa osoby, które odeszły od Niego, które nie korzystają z sakramentów św. i brakuje ich dzisiaj przy ołtarzu pańskim.

 

 1. W przeżywaniu odpustu pomaga nam Jego Ekscelencja Vitalij Skomarovski – Ordynariusz Diecezji Łuckiej na Ukrainie. Ekscelencji! Serdecznie dziękujemy za głoszone Słowo Boże przewodniczenie naszym uroczystościom i Sumie odpustowej o godzinie 12.00; życzymy potrzebnych darów i łask Bożych w posłudze Kościołowi Łuckiemu oraz Powszechnemu.

 

 1. Serdecznie Drodzy! Bracia i Siostry w Chrystusie. Korzystając z okazji pragnę podziękować Wam za wasz pobożny udział w naszych tegorocznych uroczystościach; za ofiary tacowe i odpustowe; za wszelą życzliwość, mopdlitwę i wspieranie dzieł duchowych i materialnych podejmowanych przez miejscowych duszpasterzy i wspólnotę parafialną.

 2. Jutro w liturgii wspominamy św. Władysława z Gielniowa, prezbitera; w środę św. Wincentego a Paulo, prezbitera; w czwartek św. Wacława, męczennika; w piątek śś Archaniołów Michała, Gabriele i Rafała i w sobotę św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

 

 1. W piątek po Mszy św. wieczorowej w sali nad zakrystią spotkanie duszpasterskiej grupy młodzieżowej.

 

 1. W sobotę o godzinie 11.00 zbiórka dla kandydatów na ministrantów.

 2. W przyszłą niedzielę rozpocznie się już miesiąc październik – nabożeństwa różańcowe w dni zwykłe o godzinie 17.15, w niedziele bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej o godzinie 16.00. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach październikowych.

 

 1. W następną niedzielę ofiarami składanymi do puszek wspieramy diecezjalną Caritas.

 

 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. sprawowanej o godzinie 10.30 uroczysta zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

 

 1. Plan modlitw w kaplicy całodziennej adoracji Najświetszego Sakramentu – patrz str. 2.

   

 2. Na tablicy ogłoszeń znajdziemy informacje na temat inicjatywy duszpasterskiej - „Rózaniec bez granic”, jaka będzie miała miejsce w niedzielę 7 października br.

   

 3. W zakrystii, u ministrantów możemy zaopatrzyć się w bieżący nr tygodnika katolickiego „Niedziela”.

 4. Bóg zapłać Panu Piotrowi Marcowi i słuchaczom Szkoły Florystycznej za wykonanie dekoracji kwiatowej kościoła na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać także Panu organiście, Chórowi Parafialnemu, Nieetatowej Orkiestrze Wojskowej pod batutą Pana Arkadiusza Grosmana; dzieciom i młodzieży, członkom Legionu Maryi, parafialnym grupom modlitewnym i Apostolskim, Radzie Parafilanej, Panu kościelnemu, osobom sprzątajacym kościół, za przygotowanie i zaangażpwanie w przebieg dzisiejhjszych uroczystośc. Niech Dobry Bóg wszystkim wynagrodzi obfitością łask i błogosławieństwem.

 5. Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowe serdecznie zaprasza na pielgrzymki: A/ do Fatimy i Santiago de Compostella z racji zakończenia Jubileuszu 100. rocznicy objawień MB w terminie: 20-27 października 2017 r; B/ do Ziemi Świętej i Jordanii w terminie: 17-25 listopada 2017 r. Programy pielgrzymek dostępne są na stronie www.pielgrzymki-ichtis.pl lub pod nr tel. 722 155 510. Zapisy w Katolickim Radiu Zamość.

 6. Polećmy opiece św. Michała Archanioła Wspólnotę Parafialną, Biskupów naszej Diecezji i obecnego wśrod nas Biskupa Vitalija; naszych miłych Gości oraz wszystkie małżeństwa, rodziny i osoby tworzące naszą Parafialną Wspólnotę oraz osoby z nią związane, aby wstawiennictwo naszego św. Patrona odnowiło i umocniło w nas wiarę, nadzieję i miłość.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

 

W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Zofii Surdyk z ul. Wiejskiej. R.I.P

 

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

 

ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu 

24 września – 02 października 2017 roku

 

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii; 

 

Niedziela, 24 wrześiaul. Poniatowskiego 9

Poniedziałek, 25 września ul. Poniatowskiego 10

Wtorek, 26 wrześniaul. Poniatowskiego 11

Środa, 27 wrześniaul. Poniatowskiego 13

Czwartek, 28 wrześniaul. Poniatowskiego 15

Piątek, 29 września – ul. Poniatowskiego 17

Sobota, 30 września – ul. Powiatowa

Niedziela, 01 października ul. Przyjaźni

Poniedziałek, 02 października – Osiedle Królewskie (ulicy mające w nazwie królów Polski).

 

Pielgrzymka do Fatimy w 100-lecie Objawień Lizbona - zamek Templariuszy w Tomar Nazare – Batalha – Alcobaco Aljustrel BP Estremadura zarej. pod nr 404 w ROT Marszałka Woj. Pomorskiego polisa AXA nr 00.900.456 z parafii p.w. Matki BOŻEJ BOLESNEJ. w WÓLCE PANIEŃSKIEJ . W dniach 15 /21 .10 . 2017 r.

Wylot samolotem z Warszawy w dniu 15 .10. 2017 r. godz. 15.15

- przylot do Lizbony godz. 18.30

- wylot z Lizbony 21 .10 .2017 r. godz. 09.30

- przylot do Warszawy godz. 14.25

Cena 3200 zł. i obejmuje:

- przelot samolotem w obie strony,

- na miejscu przewozy autokarem,

- 6 noclegów w hotelu,

- wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)

- obsługę przewodnika,

- opiekę pilota, opiekę kapłana

- ubezpieczenie zagranicą (KL,NNW, bagażu)

Na miejscu pobyt w Sanktuarium w Fatimie,

wyjście do Aljustrel

oraz zwiedzanie Lizbony, zamku Templariuszy w Tomar,

a także wyjazd do Nazare nad Ocean Atlantycki

oraz do Batalha i Alcobaco (opactwa)

- wyjazd do jaskiń w pobliżu Fatimy

połączony z degustacją miodów i porto

Wstępy, przewodnik lokalny płatne dodatkowo ok.40 euro

- z Santiago de Compostela-cena 3350 zł.(dodatkowo płatne 50 euro)

- na terenie Unii Europejskie wystarczy dowód osobisty,

- bagaż główny 23 kg, podręczny 5 kg(dokładna dopuszczalna waga będzie podana ok miesiąc przed wylotem)

-Linie lotnicze zastrzegają sobie, że w sytuacji, gdy drastycznie wzrosną ceny paliw, będą musiały wprowadzić dodatkową opłatę paliwową

Cena skalkulowana przy kursie do 4,20 zł/euro. Jeśli kurs wzrośnie, cena może ulec podwyższeniu

Bliższe informacje i zapisy w Zamościu u p. Jagody tel. 781 428 814

Zegar

Liturgia słowa

Czytania:

 • Ewangelia:

Wyszukiwanie