Menu

Zegar

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
142719

Statystyki

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na IV Niedzielę Wielkanocną (26 kwietnia 2015 roku)

 

1.      Niedziela Dobrego Pasterza, którą dziś obchodzimy rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy w codziennej modlitwie o powołanych i powoływanych. Błagajmy o łaskę powołań kapłańskich i zakonnych z naszej wspólnoty parafialnej.

 

2.      Dziś także niedziela modlitw w intencji kierowców. Polecamy Bogu wszystkich kierowców – szczególnie z naszej parafii, aby rozsądnie, bezpiecznie i trzeźwo korzystali ze swoich pojazdów i szanowali na drodze prawa innych ludzi.

 

3.      W kalendarzu liturgicznym w środę przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej – doktora Kościoła i Patronki Europy. Jest to również dzień pamięci o męczeństwie duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

 

4.      W czwartek 30 kwietnia przypada dzień imienin Pasterza Diecezji. Z tej okazji Biskup Diecezjalny Marian Rojek zaprasza Księży, Osoby Życia Konsekrowanego i Wiernych Świeckich na wspólną modlitwę różańcową z racji imienin w środę, 29 kwietnia 2015 r. na godzinę 10.00 do kościoła p/w. Matki Boskiej Królowej Polski w Zamościu. Po spotkaniu modlitewnym będzie okazja do złożenia Czcigodnemu Solenizantowi życzeń imieninowych. Ksiądz Biskup pragnie, aby spotkanie miało przede wszystkim charakter modlitewny, dlatego też prosi, by ograniczyć do minimum ofiarowywanie kwiatów i jakichkolwiek pamiątkowych prezentów.

 

5.      W piątek rozpoczynamy Maryjny miesiąc maj – nabożeństwa majowe w pierwsze 3 dni maja odprawiane będą bezpośrednio po Mszy św.  o godzinie 16.00.

 

6.      W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godziny 6.00 do godziny 7.30 rano i po południu od godziny 15.00 do godziny 18.30. Wizyta pierwszo piątkowa z posługą sakramentalną u chorych w domach rozpocznie się o godzinie 9.00.

 

7.      1 maja w piątek w naszym koście całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach modlitewnego przygotowania naszej Diecezji do Światowych Dni Młodzieży i 1050 lecia Chrztu Polski w 2016 roku.

 

8.      W sobotę obchodzić będziemy przeniesioną Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Msze św. sprawowane będą o godzinie 6.30, 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o godzinie 16.00. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwszą sobotę maja rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej o godzinie 7.00, natomiast na Mszy św. o godzinie 9.00 gromadzi się Szkolna Wspólnota Modlitwy Różańcowej Rodziców za Dzieci i Dzieci z Rodzicami

 

9.      Od soboty do poniedziałku gościć będziemy w naszym mieście symbole Światowych Dni Młodzieży – Krzyż i Ikonę Matki Bożej. O godzinie 18.15 w sobotę uroczyste powitanie symboli ŚDM w Katedrze Zamojskiej w obecności Pasterza Diecezji i młodzieży dekanatu zamojskiego. Na terenie naszej parafii symbole gościć będziemy w szkołach gimnazjalnych w poniedziałek 4 maja. Od godziny 12.00 do 13.00 w Gimnazjum nr 3 im św. Jana Pawła II, od godziny 13.00 do 14.00 w Gimnazjum Społecznym, od godziny 14.00 do 15.00 w Gimnazjum nr 6 św. Królowej Jadwigi.

 

10.  Po Mszy św. wolontariusze Światowych Dni Młodzieży, w ramach tzw. Niedzieli Informacyjnej, przed kościołem będą rozdają foldery dotyczące wydarzeń związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży. Zbierają także do puszek ofiary na fundusz „Bilet dla Brata”. Inicjatywa ta wspiera młodzież z biednych krajów świata pragnącą wziąć udział w ŚDM. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

11.  Przyszła niedziela jest pierwszą w miesiącu maju. Uroczysta zmiana tajemnic różańcowych w Kołach Żywego Różańca  po Mszy św. o godzinie 10.30.

 

12.  W zakrystii i u ministrantów możemy nabyć najnowszy nr tygodnika katolickiego „Niedziela”.

 

13.  Bóg zapłać za modlitwę w intencji parafii oraz ofiary na jej potrzeby: NN  i 2 x z ul. Poniatowskiego, od Zamojskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

 

14.  Kończąc tę Najświętszą Ofiarę polecajmy Bogu naszą Ojczyznę, wszystkich kierowców, Pasterza Diecezji, Diecezjalną Wspólnotę Seminaryjną, prośmy o dar powołań i błogosławieństwo Boże w rozpoczętym tygodniu.

 

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

 

 

15.  W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. Danuta Cholewińska z ul. Wybickiego i śp. Karol Krzesiński z ul. Orzeszkowej, ojciec ks. Zbigniewa Krzesińskiego. Msza św. pogrzebowa w intencji śp. Karola Krzesińskiego zostanie odprawiona jutro w naszym kościele parafialnym o godzinie 12.00. R.I.P.

 

 Z serdecznym pozdrowieniem i pasterskim błogosławieństwem

 

           ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii

Peregrynacja symboli ŚDM w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

 w dniach od 2-4 maja 2015 roku

2 maja sobota- Zamość

Godz. 15.00 - Kościół Rektoralny św. Katarzyny. Koronka do Miłosierdzia Bożego

         Adoracja Krzyża prowadzona przez osoby życia konsekrowanego

Godz. 17.00 - Msza św. rektorat św. Katarzyny

Godz. 18.15 - Powitanie w Katedrze i Msza św. i procesja wokół katedry (Ks. Bp Marian Rojek)

Godz. 21.00 - Apel Jasnogórski

          „Młodzież przy Krzyżu” - modlitwa uwielbienia. (młodzież dekanatu Zamość)

Godz. 23.00 - „Rodziny z Maryją przy Krzyżu” - modlitwa rodziców w intencji swoich dzieci.

Godz. 24.00 - 7.00 - Modlitewne czuwanie.

3 maja niedziela- Zamość

Godz. 7.00 - Godzinki

Godz. 7.30 - Msza św. i pożegnanie symboli

Godz. 9.00 - Msza św. i nabożeństwo w Starym Szpitalu

Godz. 12.00 - Msza św. odpustowa w parafii MBKP w Zamościu

Godz. 14.30 - Msza św. w szpitalu Jana Pawła II

Godz. 17.00 - Nabożeństwo w Zakładzie Karnym w Zamościu przy ul. Hrubieszowskiej

 Godz. 19.00 - Droga krzyżowa ulicami Zamościa z parafii ZNMP do parafii św. Krzyża

Godz. 22.00-6.00 - Modlitewne czuwanie

4 maja poniedziałek- Zamość- Lublin

Godz. 6.00 - Godzinki

Godz. 6.30 - Msza św. i pożegnanie symboli

Godz. 8.00 - Gimnazjum nr 2 w Zamościu

Godz. 9.00 - Gimnazjum nr 4 w Zamościu

Godz. 10.00 - Gimnazjum nr 7 w Zamościu

Godz. 11.00 - Gimnazjum nr 5 w Zamościu

Godz. 12.00 - Gimnazjum nr 3 w Zamościu

Godz. 13.00 - Gimnazjum Społeczne w Zamościu

Godz. 14.00 - Gimnazjum nr 6 w Zamościu

Godz. 15.00 - Gimnazjum Katolickie w Zamościu

Godz. 16.30 - Powitanie w parafii Sitaniec

Godz. 17.00 - Msza św. w kościele parafialnym (młodzież dekanatu Sitaniec)

 

 

 

Święta

św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, kapłana

Dziś także:
Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele

Imieniny:
Pawła, Walerii

Wyszukiwanie