Piatek. Swieto Swietych Apostolów Filipa i Jakuba.

Liczba wyświetleń strony:
193668

Wyszukiwanie

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła  na VI Niedzielę Wielkanocną (01 maja 2016 roku)

1.      Świętujemy VI niedzielę wielkanocną i pierwszą niedzielę miesiąca maja. Uroczysta zmiana tajemnic w Różach Różańcowych po Mszy św. o godzinie 10.30.

2.      Po Mszy św. u woluntariuszy przy wyjściach ze świątyni możemy wesprzeć ogólnopolską akcję Kilometry Dobra. Za włączenie się w tą formę pomocy potrzebującym serdecznie dziękujemy.

3.      Zapraszamy na majowe nabożeństwa – dzisiaj, w pierwszy piątek miesiąca, w kolejne niedziele bieżącego miesiąca oraz w uroczystości i święta bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej o godzinie 16.00, a w dni powszednie na godzinę 17.30.

4.      We wtorek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele parafialnym tego dnia sprawowane będą w następujących godzinach; 6.30, 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

5.      Tego dnia także uroczystość odpustowa w kościele Matki Bożej Królowej Polski, suma o godzinie 12.00.

6.      W środę po Mszy św. wieczorowej konferencja dla rodziców i chrzestnych w sali nad zakrystią. Uroczysta celebracja sakramentu Chrztu Świętego w najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 10.30.

7.      Dalsza część kalendarza liturgicznego bieżącego tygodnia; jutro wspominamy w liturgii św. Atanazego biskupa, w środę św. Floriana męczennika patrona strażaków i w piątek obchodzimy święto świętych Apostołów Filipa.

8.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od 17.00 Godzina Święta. W piątek spowiedź rano od godziny 6.00 do około godziny 7.30, po południu od godziny 15.00 do około godziny 18.30; wizyta pierwszopiątkowa u chorych w domach rozpocznie się o godzinie 9.00; adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 7.30 do około godziny 16.40. W sobotę po Mszy św. o godzinie 7.00 Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, a o godzinie 9.00 Msza św. w intencji Szkolnej Wspólnoty Żywego Różańca.

9.      W piątek rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

10.  W sobotę 7 maja br. o godzinie 10.00 święcenia diakonatu w Katedrze Zamojskiej.

11.  Za tydzień siódma niedziela po Wielkanocy, w którą obchodzona jest przeniesiona Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

12.  Za dwa tygodnie w niedzielę 15 maja br. o godzinie 15.00 nabożeństwo poświęcenia pól. Mieszkańców ul. Włościańskiej i Janowickiej z przyległymi, prosimy o kontakt i pomoc w zorganizowaniu nabożeństwa.

13.  W niedzielę 29 maja Komunia Święta Rocznicowa dla uczniów klas III Szkół Podstawowych Społecznej, Smart School i nr 9 o godzinie 9.00; dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 o godzinie 10.30. Spotkanie organizacyjne dla rodziców za dwa tygodnie tj. niedzielę 15 maja bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej o godzinie 12.00.

14.  Natomiast spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci w ramach przygotowań do pierwszej Komunii Świętej w najbliższą niedzielę, tj. 8 maja. Oprócz tego już w tym tygodniu odbywać się będą próby dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą w następującym porządku: we środę 04.05 o godz. 16. 00 Szkoła Podstawowa nr 3. w czwartek 5 maja, godz.14.30 Szkoła Społeczna i Smart School, godz. 16.00 Szkoła Podstawowa nr 9.

15.  „Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowe organizuje 14 maja 2016 jednodniową pielgrzymkę do Lwowa. Cena 120 zł. wyjazd o godz. 5.00 z parkingu przy ul. Partyzantów (przy PZU). Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zapisy w Katolickim Radiu Zamość”.

16.  Za tydzień ofiarami tacowymi wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

17.  Kończąc tę Najświętszą Ofiarę polecajmy Bogu naszą Ojczyznę, strażaków w przededniu ich patronalnego święta, chorych i cierpiących, a także prośmy o błogosławieństwo Boże dla nas samych w rozpoczynającym się tygodniu i miesiącu

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

Adoracja Najświętszego Sakramentu  01 – 09 maja 2016 roku

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;

Niedziela, 01 maja – ul. Łęczna

Poniedziałek, 02 maja – ul. Malinowa, ul. Modrzewiowa.

Wtorek, 03 maja – ul. Oboźna 21. 21 A

Środa, 04 maja - ul. Oboźna 23

Czwartek, 05 maja – ul. Oboźna 25

Piątek, 06 maja – Prezydia Legionu Maryi, Grupy modlitewne i apostolskie