Menu

Święta

Wtorek, XXXII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

Statystyki

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
376623

 

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła

na 32 Niedzielę zwykłą roku liturgicznego B

( 11 listopada 2018 roku)

 1. Dzisiaj przypada narodowe Święto Niepodległości po modlitwie po Komunii śpiewamy hymn Te Deum laudamus, dziękując Bogu za ponad tysiącletnie dzieje naszej Ojczyzny i odzyskaną przed stu laty niepodległość.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę poprzez pamięć, modlitwę oraz ofiary składane do puszek solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym. Bóg zapłać za duchowe i materialne wsparcie Kościoła w Potrzebie.

 

 1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca podczas Msza św. o godzinie 10.30 połączona jest z udzielaniem sakramentu Chrztu.

 

 1. Mszą św. sprawowaną o godzinie 12.00 rozpocznie się dzisiaj spotkanie dla rodziców i dzieci w ramach przygotowań do pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

 

 1. Na godzinę 19.00 zapraszamy dzisiaj do naszego kościoła na montaż słowno muzyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów Szkoły Społecznej w związku z jubileuszem 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 1. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia: jutro wspominamy w liturgii św. Jozafata biskupa i męczennika, we wtorek śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski i w sobotę obchodzimy wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada 381 rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Zamościu.

 

 1. W przyszłą niedzielę ofiarami tacowymi wspieramy potrzeby Diecezjalnego Wyższego Seminarium.

 

 1. Trwamy w listopadowej modlitwie za zbawienie naszych zmarłych. Bóg zapłać za składane kartki z imionami zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Przypominam, że nabożeństwa wypominkowe w naszym kościele parafialnym sprawowane są: w niedziele bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 16.00, a w dni zwykłe o godzinie 17.15, z wyjątkiem najbliższej soboty, t.j. 17 listopada br., gdy różaniec wypominkowy za zmarłych będzie odmawiany bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 18.00.

 

 1. Porządek modlitw w kaplicy całodziennego wystawienia Najświętszego Sakramentu – patrz str. 2.

 

 1. Bóg zapałać za modlitwę i ofiary na potrzeby parafialnego kościoła.

 

 1. W zakrystii i u ministrantów są jeszcze do nabycia kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2019, a także czasopisma religijne – wśród nich polecamy szczególnie bieżący numer TK „Niedziela”.

 

 1. Opiece świętego Michała Archanioła zawierzajmy naszą |Ojczyznę, siebie samych oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę.

 

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu

11 – 19 listopada 2018 rokuW bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;

 

Niedziela, 11 listopada – ul. Szarych Szeregów, ul. Szwedzka, ul. Wąska domy prywatne

 

Poniedziałek, 12 listopada – ul. Wąska 1

 

Wtorek, 13 listopada – ul. Wąska 3

 

Środa, 14 listopada ul. Wąska 5

 

Czwartek, 15 listopada – ul. Wąska 11

 

Piątek, 16 listopada – ul. Wąska 16Sobota, 17 listopada – ul. Wąska 18Niedziela, 18 listopada – ul. Wiejska domy prywatnePoniedziałek, 19 listopada – ul. Wąska 20W ostatnich dniach próg wieczności przekroczyła śp. Elżbieta Karchut z ul. Dzieci Zamojszczyzny. R.I.P.

 

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

 

ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii

 

 

Zegar

Wyszukiwanie