Liczba wyświetleń strony:

Statystyki

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archaniołana 3 Niedzielę Zwykłą Roku Lit. B (25 stycznia 2015 roku)

1.      W ubiegły poniedziałek zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe w naszej parafii. Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie duszpasterzy; za złożone przy tej okazji ofiary na zaplanowane na bieżący rok prace gospodarcze. Życzymy – Wam Kochani!, aby rozpoczęty Rok Pański 2015, obfitował w Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej nad wszystkimi rodzinami i osobami naszej wspólnoty.

2.      W poniedziałek i wtorek przyjmowaliśmy wraz z parafią wojskową obraz Matki Bożej Niepokalanie poczętej. Bóg zapłać - Drodzy moi - za Wasz pobożny i liczny udział w tym wydarzeniu; członkom prezydiów Legionu Maryi - za prowadzenie modlitw, pani Małgorzacie Gontarz - za przygotowanie i dekorację miejsca wystawienia obrazu; Rycerzom Kolumba z Zamojskiej Rady nr 15440, żołnierzom 3 Batalionu i ministrantom - za  uroczystą asystę obrazu w czasie nawiedzenia naszego kościoła parafialnego i podczas okolicznościowych liturgii.

3.      Dzisiaj, w kalendarzu liturgicznym przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, a wraz z nim kończy się już tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4.      Jutro, tj. 26 stycznia w liturgiczne wspomnienie uczniów św. Pawła Apostoła; świętych Tymoteusza i Tytusa w Kościele Katolickim w Polsce obchodzony jest XV Dzień Dialogu z Islamem.

5.      Pozostała część kalendarza liturgicznego rozpoczynającego się tygodnia: we wtorek wspominamy w liturgii  bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; w środę - św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła i w sobotę – św. Jana Bosko - prezbitera.

6.      W sobotę 31 stycznia odbędzie się spotkanie opłatkowe grup modlitewnych i apostolskich działających przy naszej parafii. Spotkanie rozpoczną wspólne modlitwy Legionu Maryi o godzinie 9.30 w kościele parafialnym; o godzinie 10.00 - Msza św. i po Eucharystii agapa w Centrum Pastoralnym przy ul. Podchorążych.

7.      Także w sobotę Mszą św. sprawowaną o godzinie 12.00 w naszym kościele parafialnym rozpocznie się seminarium Odnowy w Duchu Świętym.

8.      Polecamy najnowszy numer tygodnika katolickiego „Niedziela”, który możemy nabyć w zakrystii i u ministrantów.

9.      W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 10.30 uroczysta zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca. Zapraszamy na to spotkanie nie tylko zelatorów i członków poszczególnych róż różańcowych, ale także osoby zainteresowane tą prostą, a zarazem jakże piękną formą modlitwy wspólnotowej. Niektóre z kół różańcowych wymagają uzupełnienia, wskutek emigracji, podeszłego wieku lub śmierci kogoś ze swoich członków. Serdecznie zapraszamy więc osoby nowe do naszych róż.

10.  Prośmy, za przyczyną naszego Patrona, o jedność wszystkich Chrześcijan, o pokojowy dialog z Islamem oraz w łonie samego Islamu z jego radykalnymi odłamami; módlmy się o potrzebne łaski i dary dla dzieci i młodzieży szkolnej w ostatnim tygodniu przed feriami; zawierzajmy także siebie samych, nasze małżeństwa i rodziny oraz osoby związane z tym kościołem i wspólnotą parafialną:

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić go raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

11.  W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeby naszych parafian: śp. Bronisławy Szałacha z ul. Lazurowej R.I.P.

Z serdecznym pozdrowieniem i pasterskim błogosławieństwem

ks. Wiesław Marian Galant

św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła - wspomnienie obowiązkowe