Liczba wyświetleń strony:

Statystyki

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na Czwartą Niedzielę Adwentu roku liturgicznego B (21 grudnia 2014 roku)

1.      Wczoraj zakończyliśmy rekolekcje adwentowe. Dziękuję wszystkim, którzy w nich uczestniczyli za świadectwo wiary oraz tym, którzy czuwali nad dobrym ich przebiegiem.

2.      W imieniu ks. Rektora i wspólnoty seminaryjnej dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary tacowe na potrzeby Diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego. Obecnemu wśród nas alumnowi Błażejowi życzymy potrzebnych darów i łask w rozeznawaniu i umacnianiu w sobie powołania kapłańskiego.

3.      Przed nami ostatnie dni Adwentu. Msze św. roratnie w poniedziałek i środę, o godzinie 6.30; we wtorek o godzinie 18.00.

4.      Nowenna przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego dziś po Mszy św. o godzinie 16.00 - w pozostałe dni do wtorku włącznie o godzinie 17.40, a w Wigilię Bożego Narodzenia o godzinie 23.40.

5.      Spowiedź w naszym kościele parafialnym do wtorku włącznie przy okazji Mszy św. - wieczorem od godziny 17.30.

6.      Środa 24 grudnia jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. O godzinie 9.00 odprawiona zostanie Msza św. zbiorowa za naszych zmarłych. W zakrystii można jeszcze podawać ich imiona. O godzinie 11.40 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Spowiadamy w środę od godziny 6.30 do 12.00. W Wigilię Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy w. o godz. 1800.

7.      Wigilijny wieczór powinien nam uświadomić, że nasze domy są również domowymi świątyniami, a nasze rodziny to domowy Kościół. Wieczerza wigilijna jest rodzinną uroczystością religijną, która ma nas pojednać we wspólnym oczekiwaniu na narodzenie Zbawiciela i przygotować na Jego przyjęcie. Nie może podczas niej zabraknąć wspólnej modlitwy; lektury fragmentu Ewangelii św. Łukasza (2, 1-14) opisującego narodzenie Pana Jezusa; przełamania się opłatkiem z bliskimi; złożenia życzeń i przebaczenia sobie tam gdzie zachodzi tego potrzeba. Łamiąc się opłatkiem z najbliższymi pamiętajmy o osobach samotnych, chorych, bezdomnych i opuszczonych. Niech ten szczególny wieczór będzie czasem prawdziwego pojednania w rodzinach i sąsiedztwie. Wieczerza Wigilijna jako uroczystość religijna powinna odbywać się bez alkoholu. Przybądźmy także jak najliczniej na Pasterkę, podtrzymując naszą piękną religijną tradycję.

8.      Pierwsza Msza św. Bożonarodzeniowa, zwana tradycyjnie Pasterką, sprawowana będzie o północy. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

9.      Msze św. w Boże Narodzenie i w drugi dzień Świąt tak, jak w każdą niedzielę: o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00  i 18.00.

10.  Uroczysty chrzest dzieci w pierwszy i drugi dzień Świąt podczas Mszy św. o godz. 10.30.

11.  W sobotę 27 grudnia we wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty Msze św. sprawowane będą w naszym kościele o godzinie 6.30. 7.00 i 9.00 przed południem – po południu o godzinie 16.00 i 18.00. Na zakończenie Mszy św. w tym dniu będzie miał miejsce obrzęd błogosławienia i rozdania wina.

12.  Także w sobotę o godzinie 10.30 rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Tego dnia odwiedzać będziemy wiernych mieszkających przy u. Oboźna 21, 21 A i 23 oraz wąska 1. Początek wizyty w blokach przy ul. Oboźnej od pierwszej i ostatniej klatki schodowej, w bloku przy ul. Wąskiej od pierwszego numeru mieszkania. W przyszłą niedzielę od godziny 13.30 wizyta kolędowa u wiernych mieszkających na osiedlu królewskim. W poniedziałek 29 grudnia od godziny 9.00 wizyta kolędowa przy ul. Orzeszkowej 19, 21 i 36; po południu od godziny 15.30 Oboźna 25, 27 i 27 A.

13.   Bóg zapłać za modlitwę i ofiary na potrzeby parafialnego kościoła z ul. Wiejskiej, z ul. Wspólnej i 2 x NN.

14.  Jutro w godzinach od 9.00 do 12.00 w punkcie charytatywnym przy kościele będą wydawane paczki świąteczne dla potrzebujących. Paczki zostały zrobione z darów złożonych od osób związanych z Przedszkolem „Słoneczko” i Przedszkolem nr 13.00 oraz z ofiar składanych na potrzeby biednych. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

15.  Opiece naszego Patrona zawierzmy nasze przygotowanie do Świąt i dobre ich przeżywanie. Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić go raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

W ostatnim dniach próg wieczności przekroczył: śp. Jan Farion z ul. Oboźnej. R.I.P.

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii

Imieniny: