Menu

Święta

Niedziela, XVI Tydzień zwykły Rok A, I Szesnasta Nied

Statystyki

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
276148

 

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła

na XV Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego A

(16 lipca 2017 roku)

 

 1. Trwają wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów. Dla rolników to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. W swoich modlitwach prośmy także o dobrą pogodę na czas zbliżających się żniw.

 

 1. Dzisiaj Mszą św. sprawowaną o godzinie 17.00 w kościele rektoralnym p/w św. Katarzyny rozpocznie się marsz Krucjaty Różańcowej.

 

 1. W piątek i w sobotę uroczystości odpustowe ku czci świętej patronki w Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

 

 1. Z kalendarza kościelnego bieżącego tygodnia; w czwartek przypada liturgiczne wspomnienie bł. Czesława – prez., i w sobotę wspominamy w liturgii św. Marię Magdalenę.

 

 1. Porządek tygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu – str. 2.

 

 1. Bóg zapłać za złożone w ostatnim czasie ofiary na potrzeby parafialnego kościoła 2 x NN i z ul. Dzieci Zamojszczyzny.

 

 1. Wszystkich dysponujących czasem i mających chęć wzięcia udziału w Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę serdecznie zapraszamy do zgłaszania swojego uczestnictwa. Każdy z nas ma wiele osobistych intencji dziękczynnych, błagalnych czy wynagradzających – zdecydujmy się na trud rekolekcji w drodze. Zapisy przyjmowane będą. w sekretariacie pielgrzymki przy Katedrze zamojskiej w godzinach od 10.00 do 14.00.

 

 1. W czwartek po Mszy św. wieczorowej w sali nad zakrystią konerencja dla narzeczonych.

 

 1. W zakrystii i u ministrantów możemy nabyć bieżący nr. tygodnika katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W sobotę 22 lipca br. o godzinie 18.00 rozpocznie się w kościele p/w Świętej Bożej Opatrzności na Karolówce Nabożeństwo ku czci św. Rity patronki spraw szczególnie trudnych i beznadziejnych.

 

 1. Na tablicy ogłoszeń przed kosciołem znajdziemy inforamację na temat organizowanej w pierwszych dniach września przez OO Redemptorystów pielgrzymki do Torunia, Niepokalanowa, Lichenia i Głogowca.

 

 1. Intencje mszalne, zapowiedzi przedślubne oraz pełny tekst ogłoszeń znajdziemy na tablicy informacyjnej przed kościołem oraz parafialnej stronie internetowej.

 

 1. Jak właczyć się w akcję powstania w naszym mieście Podwórka Talentów dla dzieci dowiemy się z informacji zamieszczoenj na tablicy inforacyjnej jak też z folderów, które są do pobrania przy głównym wyjściu z koscioła.

 

 1. Na tablicy infoKończąc tę Najświętszą Eucharystię dobremu Bogu zawierzajmy dzieła nowej ewangelizacji w naszej Diecezji siebie samych oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę;

 

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu 

16 – 24 lipca 2017 roku

 

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii; Niedziela, 16 lipcaul. Bema – domy prywatne

Poniedziałek, 17 lipca ul. Bema 4

Wtorek, 18 lipcaul. Bema 6

Środa, 19 lipcaul. Botaniczna

Czwartek, 20 lipcaul. Bukowa

Piątek, 21 lipca – ul. Czwartaków

Sobota, 22 lipca – ul. Dąbrowskiego 2 i ul Dąbrowskiego 3

Niedziela, 23 lipca ul. Cisowa, ul. Czeremchowa

Poniedziałek, 24 lipca – ul. Dąbrowskiego 4 i ul. Dąbrowskiego 5

 

Z serdecznym pozdrowieniem i pasterskim błogosławieństwem

 

ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii

Zegar

Liturgia słowa

Czytania:

 • Ewangelia:

Wyszukiwanie