Liczba wyświetleń strony:

Statystyki

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na XXV Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego A ( 21 września 2014 roku)

1.      Dziś 48 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich pracowników mediów - zwłaszcza katolickich.

2.      W imieniu Dyrekcji i Pracowników Katolickiego Radia Zamość składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszek na potrzeby diecezjalnej rozgłośni radiowej.

3.      Trwamy w dniach nowenny przed Uroczystością Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W dni powszednie na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. wieczorową - Litania do naszego Świętego Patrona. Dzisiaj modlitwy nowenny bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej o godzinie 16.00.

4.      Z kalendarza bieżącego tygodnia: w poniedziałek dowolne wspomnienie liturgiczne bł. Bernardyny Jabłońskiej, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Albertynek wywodzącej się z naszej Diecezji (Pizuny k/Narola); we wtorek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera; w czwartek wspominamy w liturgii bł. Władysława z Gielniowa prezbitera i w sobotę św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

5.      W przyszłą niedzielę Uroczystość Odpustowa ku czci naszego Patrona - św. Michała Archanioła. Okolicznościowe kazania w ciągu dnia głosić będzie ks. Grzegorz Bartko, student Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kapelan szpitala w Ried im Innkreis w Austrii. Sumę odpustową celebrować będzie i kazanie wygłosi Biskup pomocniczy Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej – Dr Hab. Mariusz Leszczyński. Zadbajmy Kochani, o jak najlepsze przygotowanie do parafialnego odpustu. Jeśli zachodzi taka potrzeba skorzystajmy z sakramentu spowiedzi. Od czwartku do soboty pół godziny przed Mszą św. wieczorową spowiadają wszyscy miejscowi duszpasterze. Poinformujmy też o naszej parafialnej uroczystości swoich krewnych i znajomych. Niech spotkanie na liturgii eucharystycznej stanie się zapoczątkowaniem miłych rodzinnych i przyjacielskich spotkań w naszych domach.

6.      Z okazji uroczystości odpustowych istnieje możliwość uroczystego przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła i poświęcenia dewocjonaliów oraz pamiątek religijnych, które będzie można nabyć w przedsionku świątynni po Mszach św. sprawowanych o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00.

7.      W zakrystii i u ministrantów możemy nabyć aktualny numer tygodnika katolickiego „Niedziela”. W niedzielę odpustową będzie można nabyć także najnowszy numer miesięcznika „Któż jak Bóg”.

8.      Bóg zapłać za złożone ostatnio ofiary na rozbudowę przykościelnego parkingu i kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu z ul. Starowiejskiej, ul. Kruczej, ul. Dzieci Zamojszczyzny, ul. Słowiczej i 2 x NN.

9.      Intencje Mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i zapowiedzi przedślubne znajdziemy na tablicach ogłoszeń w kruchcie świątyni i przed kościołem.

10.  Wstawiennictwu św. Michała Archanioła zawierzajmy przygotowanie  naszej wspólnoty parafialnej do uroczystości odpustowej, wszystkich ofiarodawców, dobroczyńców parafialnego kościoła; polecajmy też bezrobotnych, nieuleczalnie chorych, cierpiących i tych, którzy prosili nas o modlitwę;

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Bronisławy Bigos z ul. Irysowej i śp. Ireny  Elżbiety Chećko  z ul. Wojska Polskiego. R.I.P

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii

Święta