Liczba wyświetleń strony:

Statystyki

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na XXI Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego B - 23 sierpnia 2015 roku

1.      W ostatnią środę rozpoczęli posługę wikariuszowską w naszej parafii: ks. dr Sławomir Korona (nasz dzisiejszy kaznodzieja) i ks. mgr Michał Koziołek. Ksiądz Sławomir pochodzi z parafii p/w św. Stanisława b i m w Górecku Kościelnym. Po święceniach prezbiteratu, które przyjął w 2004 roku pracował przez dwa lata, jako wikariusz, w parafii p/w Ducha Świętego w Hrubieszowie, a następnie studiował nauki biblijne w KUL Jana Pawła II i w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie. Drugi z naszych księży wikariuszy – ks. Michał, pochodzi z parafii p/w św. Stanisława b i m w Wielączy. Święcenia kapłańskie przyjął przed czteroma laty, a następnie pracował, na stanowisku wikariusza, w parafii p/w św. Mikołaja w Skierbieszowie. Ponadto Pasterz Diecezji – J.E Bp Dr Marian Rojek, skierował na roczną praktykę duszpasterską do naszej parafii diakona mgr Andrzeja Janczurę. Dn Andrzej pochodzi z parafii p/w Objawienia Pańskiego w Łukawcu. Księżom Sławomirowi i Michałowi oraz diakonowi Andrzejowi życzymy wielu łask Bożych w duszpasterskiej posłudze na rzecz naszej wspólnoty parafialnej, a także tego, by dobrze się u nas czuli.

2.      W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przypada: jutro święto św. Bartłomieja Apostoła (dzień parafialnego odpustu w Sitańcu – suma o godzinie 12.00) w środę obchodzić będziemy uroczystość NMP Częstochowskiej, w czwartek wspomnienie św. Moniki, w piątek wspomnienie św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła i w sobotę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3.      W środę - w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej - Msze św. w naszym kościele parafialnym sprawowane będą w następujących godzinach: 6.30, 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. nastąpi odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu.

4.      W piątek Mszą św. sprawowaną o godzinie 7.00 rozpoczniemy 24 godzinne Jerycho modlitewne w naszym kościele. Nabożeństwo związane jest z inicjatywą Legionu Maryi naszej Diecezji i wiąże się z 10 rocznicą śmierci brata Anatola Kaszczuka i wieloma ważnymi intencjami „omadlanymi” w trakcie Jerycha (scg. plan nab. tabl. ogł.)

5.      W sobotę w Katedrze Zamojskiej o godzinie 9.30 rozpocznie się Diecezjalny Dzień katechetyczny.

6.      W przyszłą niedzielę na cmentarzu parafialnym o godzinie 16.00 Msza św. w intencji ofiar wojen i naszych bliskich zmarłych tam spoczywających. Natomiast na cmentarzu komunalnym Msza św. w niedzielę, 6 września, o godzinie 15.00.

7.      Zapraszamy do modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Porządek adoracji znajdziemy na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

8.      Bóg zapłać za modlitwę i ofiary n potrzeby parafialnego kościoła z ul. Wojska Polskiego i NN.

9.      Najnowszy nr tygodnika katolickiego „Niedziela” możemy nabyć w zakrystii i u ministrantów.

10.  Intencje mszalne oraz zapowiedzi przedślubne znajdziemy na tablicy informacyjnej przed kościołem oraz parafialnej stronie internetowej.

11.  Kończąc tę Najświętszą Eucharystię Dobremu Bogu zawierzajmy Kościół Chrystusowy na całym świecie; ks. Sławomira, ks. Michała i dn Andrzeja na progu ich duszpasterskiej posługi w naszej wspólnocie; módlmy się także za wypoczywających na wakacjach i urlopach, za siebie samych oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę;

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu 23 - 31 sierpnia 2015 roku

W tym tygodniu swój szczególny czas modlitwy podczas całodziennej adoracji mają;

Niedziela, 23 sierpnia - ul. Dąbrowskiego 7.

Poniedziałek, 24 sierpnia – ul. Dębowa i ul. Dwernickiego.

Wtorek, 25 sierpnia – ul. Dzieci Zamojszczyzny, ul. Grabowa.

Środa, 26 sierpnia - ul. Irysowa.

Czwartek, 27 sierpnia – ul. Janowicka.

Piątek, 28 sierpnia – ul. Jaśminowa, Straż Honorowa NSPJ

Sobota, 29 sierpnia – ul. Jesionowa, Oaza Rodzin Domowego Kościoła

Niedziela, 30 sierpnia – ul. Jodłowa, ul. Junacka, Grupa Krwi Chrystusa.

Poniedziałek 31 sierpnia – ul. Kalinowa

W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Jadwigi Załuskiej z ul. Wybickiego, śp. Jadwigi Bojaryn z ul. Piłsudskiego i śp. Romana Kaluźniaka z ul. Olchowej. R.I.P.

Z serdecznym pozdrowieniem i pasterskim błogosławieństwem

ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii

św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła - wspomnienie obowiązkowe