Liczba wyświetleń strony:
205590

Wyszukiwanie

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na 22 Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego C (28 sierpnia 2016 roku)

1.      Kończą się wakacje. Dzieci i młodzież już w najbliższy czwartek rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. inaugurujące rok szkolny 2016/2017 będą sprawowane w następującym porządku: o g. 8.00 dla Zespołu Szkół nr 6 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Rzemiosł Różnych; o g. 9.30 dla Zespołu Szkół nr 3 i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4; o g. 10.00 dla Szkół Społecznych i o godzinie 11.00 dla Dwujęzycznej Szkoły Smatr School.

2.      Dzisiaj o g. 16.00 na cmentarzu parafialnym zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych w obronie Ojczyzny i naszych bliskich zmarłych tam spoczywających. Za tydzień o g. 15.00 Msza św. na cmentarzu komunalnym.

3.      W środę o godzinie 19.00 konferencja dla Katechetów posługujących w szkołach na terenie naszej Parafii. Spotkanie rozpocznie się modlitwami w kościele o g. 17.30.

4.      W czwartek 1 września przypada 32 rocznica święceń biskupich Biskupa Seniora Jana Śrutwy. Pamiętajmy w modlitwach o pierwszym Pasterzu naszego lokalnego Kościoła.

5.      Także w czwartek dzień modlitw w intencji poległych w obronie Ojczyzny w 77 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

6.      Z kalendarza bieżącego tygodnia: jutro  wspominamy w liturgii Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w czwartek bł. Bronisławę, dziewicę i w sobotę św. Grzegorza Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.

7.      W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od 17.00 Godzina Święta. W piątek spowiedź od g. 6.00; po południu od g. 15.00. Wizyta z posługą sakramentalną u chorych w domach od g. 9.00. W sobotę po Mszy św. o g. 7.00 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

8.      Msza św. w intencji członków szkolnej wspólnoty różańcowej modlitwy rodziców za dzieci i dzieci z rodzicami będzie odprawiana od pierwszej soboty października.

9.      W najbliższą sobotę przypada dzień imienin ks. mgr Grzegorza Kopczyńskiego. O godzinie 18.00 Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta i po Eucharystii okazja do złożenia życzeń.

10.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 10.30 uroczysta zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

11.  Od 4 września zapraszamy do naszego parafialnego kościoła także na niedzielne Msze święte o g. 12.00.

12.  Bóg zapłać za modlitwę i ofiary na potrzeby kościoła 2 x NN.

13.  W zakrystii i u ministrantów możemy nabyć bieżący numer tygodnika katolickiego „Niedziela”.

14.  Za tydzień ofiarami tacowymi wspieramy Diecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne.

15.  Za przyczyną św. Michała Archanioła dziękujmy Panu Bogu za otrzymywane przez nas łaski; módlmy się za środowiska szkolne inaugurujące nowy rok nauki i wychowania; prośmy także w intencji chorych, cierpiących na ciele i duszy oraz poleconych naszym modlitwom

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Kamilii Wiater z ul. Orzeszkowej i śp. Czesława Poszelężnego z ul. Dąbrowskiego. R.I.P

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii

Adoracja Najświętszego Sakramentu  28 sierpnia 05 września 2016r

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;

Niedziela, 28 sierpnia – ul. Ordona

Poniedziałek, 29 sierpnia – ul. Oboźna 29