Święta

Poniedziałek, VII Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Liczba wyświetleń strony:
268515

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na VII Niedzielę Wielkanocą – Wniebowstąpienie Pańskie Roku Liturgicznego C (28 maja 2017 roku)

1. Obchodzimy dziś w Kościele Katolickim w Polsce. przeniesioną Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

1. Dzisiaj w naszym kościele parafialnym świętujemy Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej: na Mszy św. o godzinie 9.00 z dziećmi ze Szkół Podstawowych; nr 9, Społecznej i Smart School; o godzinie 10.30 z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 3.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe i czerwcowe – dzisiaj i w pierwszy piątek miesiaca bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 16.00, w dni powszednie na godzinę 17.30 ( z wyjątkiem najbliższego czwartku).

1. W środę od godziny 17.00 spowiedź dla kandydatów i świadków sakramentu Bierzmowania.

1. W czwartek podczas Mszy św. o godzinie 17.00 Biskup Pomocniczy dr hab. Mariusz Leszczyński udzieli uroczyście sakaramentu Bierzmowania. W związku z powyższym ulegnie nieco zmianie porządek nabożenstw w naszym kosciele parafialnym. I tak; o 15.00 nabożenstwo Godziny Świętej, zakończone śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie Msza św. ślubna i o godzinie 17.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Bierzmowania.

1. W bieżącym tygodniu przypda pierwszy piątek miesiąca; spowiedź rano od godziny 6.00 do około godziny 7.30. Wizyta z posługą sakramentalną u chorych w domach rozpocznie się o godzinie 9.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu na głównym ołtarzu od godziny 7.30 do godziny 15.50. Nabożeństwo czerwcowe w pierwszy piątek, tak jak w niedziele, bezpośrdenio po Mszy św. sprawowanej o godzinie 16.00.

1. W sobotę po Mszy św. o godzinie 7.00 Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 9.00 Msza św. w intencji Szkolnej Wspólnoty Żywego Różańca.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystośc Zesłania Ducha Świętego kończąca tegoroczny okres wielkanocny. W sobotę o godzinie 20.00 rozpocznie się czuwanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego zakończone Mszą św. o północy. Modlitwom czuwania przewodniczyć będą członkowie Zamojskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Po Mszy św. o godzinie 10.30 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

1. W punkcie prasowym i u ministrantów można nabyć najnowszy numer tygodnika katolickiego Niedziela, a także majowy numer miesięcznika „Egzorcysta”

1. W ostatnim czasie złożono na potrzeby kościoła ofiary: z ul. Wąskiej, od mieszkańców bloku nr 32 przy ul. Orzeszkowej, od rodziców dzieci pierwszokomunijnych i NN. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2. W środę 31 maja br. odbywać się będzie Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do Sankturaium w Karsnobrodzie. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. o godzinie 11.30.

3. Na tablicy ogłoszeń znajdziemy ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Zamościu, Szkoły znanej pod popularną nazwą „Mechanik”.

4. Za tydzień ofiary tacowe przeznaczone są na budujące się kościoły w naszej Diecezji.

Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się w intencjach Ojca Świętego – Papieża Franciszka; polecajmy dzieci świetujące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej; młodzież, która w najbliższy czwartek przyjmie sakrament Bierzmowania; zawierzajmy siebie samych nasze rodziny i wszystkich modlących się w naszym kościele parafialnym

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

W ostatnich dniach Pan powołał do siebie śp. Czesławę Oberda z ul. Wspólnej, śp. Marię Kozak z ul. Orzeszkowej i śp. Krzysztofa Rożek z ul. Piłsudskiego. R.I.P.

Z pasterskim pozdrowieniem i błogosławieństwem

Ks. Wiesław Marian Galant