Liczba wyświetleń strony:

Statystyki

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na XVII Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego B (26 lipca 2015 roku)

1.      Dziś kończymy „Tydzień Świętego Krzysztofa”, patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Obrzęd odbywać się będzie w następującym porządku: przed rozesłaniem odmówiona zostanie w kościele modlitwa błogosławieństwa, a po niej nastąpi pokropienie wodą święconą pojazdów stojących na przykościelnym parkingu. Kierowców, którzy zaparkowali samochody przed ogrodzeniem od strony ulicy Wojska Polskiego prosimy o chwilę cierpliwości – w tym sektorze obrzęd pokropienia pojazdów wodą święconą dokona się w drodze powrotnej kapłana do zakrystii. Wychodząc ze świątyni pamiętajmy też o datkach na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Bóg zapałać za wspieranie tej szczytnej akcji, prowadzonej już od kilkunastu lat przez Miva Polska.

2.      Dziś, 26 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie świętych Joachima i Anny. Jest to równocześnie dzień szczególnej wdzięczności dla rodziców i dziadków.

3.      Ponadto w bieżącym tygodnia obchodzić będziemy następujące wspomnienia liturgiczne: w środę - św. Marty;  w piątek - św. Ignacego z Loyoli, prezbitera i w sobotę – św. Alfonsa Marii Ligouriego, biskupa i doktora Kościoła.

4.      W tym tygodniu przypada Pierwsza sobota miesiąca - o godzinie 7.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Matyi Panny, prowadzony z kaplicy całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

5.      Pamiętajmy też o całodziennej adoracji pierwszo-piątkowej Najświętszego Sakramentu. Starajmy się wygospodarować trochę czasu, aby wstąpić tego dnia do kościoła na chwilę osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

6.      Za tydzień rozpocznie się XXXIII Diecezjalna Pielgrzymka Piesza z Zamościa na Jasną Górę. Zapisy uczestnictwa w pielgrzymce dokonywane są w dni powszednie w sekretariacie pielgrzymki przy Katedrze w godzinach od 10.00 do 14.00.

7.      W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godzinie 10.30 nastąpi uroczysta zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

8.      W najbliższą sobotę rozpocznie się już miesiąc sierpień, czas upamiętniający narodowe zwycięstwa odniesione pod sztandarem Maryi, a także miesiąc trzeźwości. Serdecznie zachęcamy do podjęcia daru abstynencji od napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu.

9.      Bóg zapałać za modlitwę i ofiary na potrzeby parafialnego kościoła: z ul. Wiejskiej, ul. Wspólnej i NN.

10.  W zakrystii i u mnistrantów możemy nabyć najnowszy numer tygodnika katolickiego „Niedziela”.

11.  Intencje mszalne oraz zapowiedzi przedślubne znajdziemy na tablicy informacyjnej przed kościołem oraz parafialnej stronie internetowej.

12.  Na tablicy ogłoszeń znajdziemy tekst podziękowania siostry Eriki Heleny Syta za przeprowadzoną w ubiegłą niedzielę zbiórkę na potrzeby misji Sióstr Dominikanek z Ułan De na Syberii.

13.  Kończąc tę Najświętszą Eucharystię Dobremu Bogu zawierzajmy: Ojca Świętego – Franciszka, wszystkich rodziców i dziadków,  kierowców i użytkowników dróg, modlących się w naszym kościele, rolników zbierających plony ziemi, siebie samych, cierpiących i chorych oraz tych, którzy potrzebują daru naszej modlitwy:

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

W ostatnim tygodniu próg wieczności przekroczyli śp. Maria Burblis z ul. Poniatowskiego i śp. Danuta Ciesielska z ul. Wąskiej. R.I.P.

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu 26 lipca 03 sierpnia 2015 roku

W tym tygodniu swój szczególny czas modlitwy podczas całodziennej adoracji mają;

Niedziela, 26 lipca - ul. Wiejska, domy prywatne

Poniedziałek, 27 lipca – ul. Wąska 20

Wtorek, 28 lipca – ul. Wiejska 3

Środa, 29 lipca - ul. Wiejska 7 i 9