Liczba wyświetleń strony:

Statystyki

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014 roku.

1.      Obchodzimy dziś Niedzielę Palmową. Podczas każdej Mszy św. ma miejsce obrzęd poświęcenia palm na pamiątkę triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy i czytany jest opis Męki Pańskiej. Dzisiaj także w ramach obchodów Dnia Młodzieży o godzinie 15.00 z naszego kościoła wyruszy procesja Niedzieli Palmowej pod przewodnictwem Pasterza Diecezji – J.E Biskupa dra Mariana Rojka. Na jej zakończenie odprawiona zostanieMsza św. w Katedrze zamojskiej i przekazany będzie delegacjom przybyłym z Diecezji Lampion Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia.

2.      Spowiedź od poniedziałku do środy w naszym kościele - rano od g. 6.30 do 7.30 i po południu od g. 17.30 do 18.45; w Wielki Czwartek nie będzie spowiedzi. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę spowiedź od g0dziny 8.00 do 16.00.

3.      Wielkoczwartkowej Mszy św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00 w naszym kościele przewodniczyć będzie Pasterz Kościoła Zamojsko-Lubaczowskiego – J.E Biskup dr Marian Rojek. Po liturgii Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godziny 21.00.

4.      Wielki Piątek – dzień męki i śmierci na krzyżu Pana Jezusa obowiązuje post ścisły (jakościowy i ilościowy). Od rana zapraszamy do indywidualnej adoracji wielkopiątkowej. O godzinie 14.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej; o godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godzinie 17.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku. Po jej zakończeniu nastąpi całonocna adoracja Pana Jezusa w Grobie w następującym porządku:

·        godzina 20.00 - modlitwom przewodniczy nasz chór parafialny z p. Organistą

·        godzina 21.00, adoruje młodzież

·        Mieszkańcy ulic Włościańskiej, Kruczej, Dzieci Zamojszczyzny i Janowickiej z przyległymi od godziny 22.00 do 23.00

·        Mieszkańcy ul. Oboźnej od godziny 23.00 do 24.00

·        Mieszkańcy ul. Orzeszkowej od godziny 24.00 do 1.00

·        Mieszkańcy ulic Wąskiej i Wspólnej od godziny 1.00 do 2.00

·        Mieszkańcy ul. Wiejskiej od godziny 2.00 do 3.00

·        Mieszkańcy ulic Piłsudskiego, Lubelskiej i Reymonta z bocznymi mają swój czas czuwania przy grobie Jezusowym od godziny 3.00 do 4.00

·        Mieszkańcy ulic Dwernickiego, Ordona, Szwedzkiej, Poniatowskiego, Bema, Wybickiego i Dąbrowskiego od godziny 4.00 do 5.00

·        Mieszkańcy ulic Powiatowej, Starowiejskiej z bocznymi, Wojska Polskiego i całe Osiedle Lazurowej z bocznymi oraz Osiedle Królewskie od godziny 5.00 do 6.00

5.      Wielka Sobota – trwać będzie także adoracja całodzienna, ale już przez osoby przynoszące pokarmy do poświęcenia. Poświęcenie pokarmów od g. 8.00 do 16.00, co pół godziny. Przynosząc do poświęcenia pokarmy weźmy coś dla ubogich. Dary dla potrzebujących będzie można składać do koszów ustawionych w przedsionku kościoła. Zrobione z nich paczki będą wydawane od godziny 13.00 do 16.00 w punkcie charytatywnym. - Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godzinie 18.00. To najuroczystsza Liturgia Roku. Prosimy zabrać ze sobą świece na obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

6.      Wielka Niedziela – Rezurekcja o godzinie 6.00. Pozostałe Msze święte począwszy od godziny 9.00, tak jak w każdą niedzielę. Prosimy o przygotowanie procesji rezurekcyjnej. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym, ofiary tacowe przeznaczamy na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła.

7.      W zakrystii są jeszcze do nabycia wielkanocne świece Caritas.

8.      Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu.

9.      Prośmy za przyczyną naszego Patrona o łaskę błogosławieństwa w rozpoczętym Wielkim Tygodniu.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen!

W ostatni  tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Jerzego Mazura z ul. Wiejskiej, śp. Stanisławy Smolińskiej z Zielonki k/ Krakowa i śp. Zosi Zbyryt z ul. Wąskiej R.I.P.

Z modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem

ks. Wiesław Marian Galant – proboszcz Parafii

Niedziela Wielkanocna