Poniedziałek, Rok A, I Dzień powszedni

Liczba wyświetleń strony:
244762

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na V Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego A (12.02.2017r.)

1. Dzisiaj po Mszy św. sprawowanej o godzinie 12.00 – dla rodziców w Centrum Pastoralnym przy ul. Podchorążych 2, a dla uczniów klas III Szkół Podstawowych w kościele – spotkanie formacyjne w ramach przygotowań do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary tacowe na ogrzewanie kościoła. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam Bracia i Siostry Waszą hojność i troskę o bardzo dobre warunki dla naszych modlitewnych spotakń w naszej parafialnej świątynii.

2. We wtorek obchodzimy święto św. Cyryla i Metodego - patronów Europy.

1. Przypominamy, że konferencje dla narzeczonych w ramach przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa odbywają się w naszej parafii w czwartki bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej o godzinie 18.00. Natomiast Poradnia Życia Małżeńskiego i Rodzinnego jest czynna w poniedziałki oraz w II i III środę miesiąca od godziny 17.00 do 18.00.

1. W przyszłą niedzielę ofiarami tacowymi wspieramy potrzeby Diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafialnego kościoła: ul. Lazurowej, Botanicznej, Poniatowskiego i 2 x NN.

1. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr tygodnika katolickiego „Niedziela”. W tygodniku znajdziemy artykuł o ciekawym pomyśle związanym z dekalogiem, apel kapelanów szpitali, artykuł o sł. Bożej Hannie Chrzanowskiej, wspaniałe pielęgniarce podejmującej posługę na rzecz chorych. Życzymy przyjemnej i owocnej lektury.

1. Prośmy za przyczyną św. Michała Archanioła w intencji naszej Ojczyzny; módlmy się o miłość w małżeństwach i rodzinach; polecajmy dzieci i młodzież, siebie samych oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę;Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić go raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

12 – 20 lutego 2017 roku

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;

Niedziela, 12 lutego – ul. Wiejska domy prywatne

Poniedziałek, 13 lutego ul. Wiejska 7

Wtorek, 14 lutegoul. Wiejska 9

Środa, 15 lutegoul. Wiejska 11

Czwartek, 16 lutegoul. Wiejska 13

Piątek, 17 lutego – ul. Wiejska 19

Sobota, 18 lutegoul. Wiejska 21

Niedziela, 19 lutegoul. Wiejska 15

Poniedziałek, 20 lutegoul. Wiejska 23

W ostatnich dniach prógwieczności przekroczyla:śp.Janina Gdula z ul. Łęcznej, R.I.P.

Z serdecznym pozdrowieniem i kapłańskim błogosławieństwem

ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz