Liczba wyświetleń strony:

Statystyki

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na XXX niedzielę zwykłą roku liturgicznego A ( 26 października 2014 roku)

1.      Dzisiaj po każdej Mszy św. przed naszym kościołem odbywa się zbiórka pieniężna na leczenie wrodzonej wady serca u Hani Gawlik w Klinice Uniwersyteckiej w Munster w Niemczech. Dziewczynka ma 11 miesięcy, pochodzi z naszego miasta. Kilka tygodni temu w lokalnej prasie tej sprawie poświęcony był obszerny artykuł. Na przeprowadzenie operacji na sercu Hani potrzeba 158000 zł. W pomoc dziecku zaangażowały się do tej pory jej rodzinna parafia św. Krzyża w Zamościu i parafia przy Sanktuarium w Krasnobrodzie. W imieniu rodziców chorego dziecka serdecznie dziękujemy za pomoc.

2.      Przed nami ostatnie już dni miesiąca października i zarazem czas szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy na różańcowe nabożeństwa do naszego kościoła parafialnego – dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 16.00, a od poniedziałku do piątku włącznie na godzinę 17.15.

3.      We wtorek obchodzimy święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4.      W sobotę - 1 listopada przypadaUroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy już cieszą się oglądaniem Boga w Jego królestwie. Msze św. w naszym kościele parafialnym sprawowane będą w tym dniu w następujących godzinach: 7.00, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.00. Po Mszy św. o godzinie 7.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

5.      W najbliższą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tych, którzy potrzebują naszego wsparcia modlitewnego, aby mogli osiągnąć wieczne szczęście. Msze św. w Dzień Zaduszny sprawowane będą w naszym parafialnym kościele w porządku niedzielnym.

6.      Nabożeństwa wypominkowe w Uroczystość Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny i w niedziele listopada sprawowane będą bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 16.00, a w dni powszednie o godzinie 17.15.

7.      Przypominamy, że na ławkach są dostępne kartki wypominkowe. Wypełnione kartki składamy u księży w zakrystii lub, jeśli nie zależy nam specjalnie na znajomości daty modlitwy za swoich zmarłych możemy je składać wraz z ofiarami tacowymi.

8.      Na ten szczególny czas zyskiwania odpustu dla zmarłych przyjmujemy także w zakrystii intencje na Mszę św. zbiorową za zmarłych, która zostanie odprawiona w naszym kościele w najbliższą niedzielę, tj.2 listopada br. o godzinie 18.00.

9.      Natomiast 30 listopada o godzinie 18.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji wszystkich zmarłych, poleconych w tegorocznej modlitwie wypominkowej w naszym kościele parafialnym.

10.  Porządek Mszy św. na cmentarzach zamojskich: w sobotę 01 listopada;  na cmentarzu parafialnym przy ul. Peowiaków Msze św. o godzinie 11.00 i o godzinie15.00 z procesją; na cmentarzu komunalnym Msze św. o godzinie 9.00 i o godzinie 12.00 z procesją, na cmentarzu prawosławnym o godzinie 14.00; w niedzielę 2 listopada - we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św.; na cmentarzu parafialnym przy ul. Peowiaków o godzinie 9.00 i 11.00,  na cmentarzu komunalnym o godzinie 9.00 i 12.00 i na Rotundzie Zamojskiej o godzinie 15.00.

11.  Przypominamy, że wierni, którzy Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny nawiedzą kościół lub kaplicę i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany jedynie za zmarłych. Odpust ten można zyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej, nie mieć przywiązania do grzechu, przyjąć Komunię Świętą, odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencji Ojca Świętego. Odpust zupełny można zyskiwać jeszcze z zachowaniem wyżej podanych warunków do dnia 8 listopada włącznie - w następne dni aż do końca miesiąca można zyskiwać odpust cząstkowy.

12.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 10.30 uroczysta zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

13.  Także w przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 Msza św. w intencji zmarłych pracowników i nauczycieli Zespołu Szkół nr 3 w Zamościu.

14.  Bóg zapałać za modlitwę i ofiary na kaplicę adoracji: 2 x NN.

15.  Opiece świętego Michała Archanioła zawierzajmy małżeństwa i rodziny, modlących się w naszym kościele parafialnym; prośmy także o zachowanie od wypadków dla wszystkich podróżujących na groby swoich bliskich; Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zofii Kulik z ul. Wybickiego, śp. Adama Łazarczyka z ul. Wąskiej i śp. Ireny Stroczyńskiej z ul. Bukowej. R.I.P.

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

ks. Wiesław Marian  Galant – Proboszcz Parafii

św. Alfonsa Rodriqueza, zakonnika - wspomnienie dowolne