Święta

Wtorek, III Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

Liczba wyświetleń strony:

Plan wizyty duszpasterskiej

w dniach od 23 do 31 stycznia 2017

poniedziałek 23 stycznia 2017 od godziny 9.00 ul. Janka Krasickiego 15 (nowy blok socjalny i blok socjalny przy ul. Lisa Kuli)

od godziny 15.30; ul. Lazurowa (cz. 1 pomiędzy ul. Kalinową i ul. Sowińskiego, ul. Akacjowa z przyległymi), ul. Wiejska 9

Wtorek 24 stycznia 2017 od godziny 9.00 od godziny 15.30 ul. Wiejska 3 (rozpoczęcie od pierwszej i ostatniej klatki schodowej), ul. Wiejska 11, ul. Wiejska 13

środa 25 stycznia 2017

od godziny 15.30 ul. Wiejska 23 (ul. rozpoczęcie od pierwszej i ostatniej klatki schodowej), ul. Wiejska 15.

czwartek 26 stycznia 2017

od godziny 15.30; ul. Wiejska 21, ul. Wiejska 19 ( w obydwu blokach rozpoczęcie od pierwszej i ostatniej klatki schodowej).

piątek 27 stycznia 2017,

od godziny 15.30; Obożna 21 i 21 A, ul. Oboźna 23

Sobota 28 stycznia 2017, od godziny 9.00 ul. Oboźna 25, ul. Oboźna 27, 27 A, od godziny 14.30 wizyta na indywidualne zgłoszenia

poniedziałek 30 stycznia 2017

od godziny 15.30; ul. Oboźna 29, ul. Oboźna 31, wizyta na indywidualne zgłoszenia

wtorek 31 stycznia 2017

od godziny 9.00 wizyta na indywidualne zgłoszenia

od godziny 15.30 ul. Lisa Kuli 1A, 1B, 1 C

1.

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła

na III Niedzielę Zwykłą Roku Lit. A (22 stycznia 2017 roku)

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 18.00 śpiewać będzie chór związany ze środowiskiem nauczycieli Zespołu Szkół nr 3. Po Mszy św. krótki koncert kolęd.

1. W środę kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

1. W czwartek w Kościele Katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu.

1. Z kalendarza liturgicznego bieżącego tygodnia: w środę obchodzimy święto Nawrócenia Świętego Pawła, w czwartek wspominamy Świętych Tymoteusza i Tytusa – biskupów; w piątek wspominamy w liturgii bł. Jerzego Matulewicza, biskupa, i w sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

1. W sobotę 28 stycznia br. o godzinie 9.30 w naszym kościele Modlitwami Legionowymi i Mszą św. rozpocznie się spotkanie opłatkowe Kurii Legionu Maryi, Członków Róż Różańcowych, grup modlitewnych i Pątników uczestniczących w pielgrzymkach z naszej Parafii.

1. Pragnę podziękować Dyrekcji, Pracownikom, Rodzicom, Dzieciom, Osobom związanym z Przedszkolem „Słoneczko” oraz Organizatorom zbiórki za przygotowanie paczek pomocowych dla potrzebujących w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Paczki zostały już przekazane potrzebującym za pośrednictwem Parafialnego Punktu Charytatywnego.

1. W zakrystii i u ministrantów możemy nabyć bieżący nr tygodnika katolickiego „Niedziela”.

1. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby kościoła z ul. Orzeszkowej i spoza parafii.

2. Plan wizyty kolędowej – 2 kartka. Proponowane terminy dodatkowe, na indywidualne zgłoszenia sobota 28 styczna br. od godziny 14.30, poniedziałek 30 stycznia br. od godziny 9.00 i od godziny 15.30

3. Porządek adoracji – 2 strona.

1. Prośmy, za przyczyną naszego Patrona, w intencji wszystkich dzisdków w dniu ich święta, za dzieci i młodzież oraz wszystkich wypoczywających na feriach zimowych.

1. Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić go raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

1. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Antoniego Waryszaka z ul. Wąskiej, śp. Marka Piotra Burdy i śp. Seweryna Góry z ul. Janowickiej. R.I.P.

Z pasterskim pozdrowieniem i błogosławieństwem

Proboszcz – ks. Wiesław Marian Galant

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu

22 – 30 stycznia 2017

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;

Niedziela, 22 stycznia – ul. Poniatowskiego 13

Poniedziałek, 23 stycznia ul. Poniatowskiego 15

Wtorek, 24 styczniaul. Poniatowskiego 17

Środa, 25 styczniaul. Powiatowa

Czwartek, 26 styczniaul. Poziomkowa

Piątek, 27 styczniaul. Przyjaźni, ul. Równa

Sobota, 28 styczniaul. Słowicza

Niedziela, 29 styczniaul. Różana, ul. Ruchu Oporu

Poniedziałek, 30 styczniaul. Sokola, ul. Sowia, ul. Sowińskiego

W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Waldemara Chruścińskiego z ul. Koszary i śp. Krystyny Furmańczuk z ul. Wiejskiej R.I.P.

2.

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

Ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii