Menu

Święta

Statystyki

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
220387

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła w Zamościu na II Niedzielę Adwentu Roku liturgicznego A – 04 grudnia 2016 roku.

 

1. Obchodzimy dziś dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Ofiarami składanymi do puszek wspieramy jego potrzeby. Bóg zapałać za ofiary na ten cel.

 

2. Z racji na przypadającą dziś pierwszą niedzielę miesiąca - po Mszy św. sprawowanej o godzinie 10.30 zmiana tajemnic w Różach Różańcowych.

 

3. Dzisiaj na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się w kościele spotkanie ze św. Mikołajem. Serdecznie zapraszamy nie tylko dzieci.

 

4. W środę po Mszy św. wieczorowej konferencja chrzcielna, uroczysty chrzest dzieci w miesiącu grudniu w najbliższą niedzielę oraz w pierwszy i drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego podczas Mszy św. o godzinie 10.30.

 

5. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele parafialnym tego dnia sprawowane będą w następującym porządku: 6.30, 7.00, 9.00, 12.00 ( w godzinie łaski dla świata), 16.00 (połączona z uroczystym włączeniem do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego) i o godzinie 18.00.

 

6. W piątek 09 grudnia br. Mszą św. sprawowaną o godzinie 18.00 rozpocznie się wieczór z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy wiernych z parafii zamojskich i okolic naszego miasta do wspólnej modlitwy w intencji chorych na ciele i na duszy, zniewolonych przez nałogi.

 

7. Natomiast 45 minut przed rozpoczęciem piątkowej wieczornej Eucharystii, czyli o godzinie 17.15 okazja do złożenia życzeń imieninowych ks. Proboszczowi Wiesławowi Galantowi.

 

8. W sobotę o godzinie 18.00 Msza św. w intencji Polski – Ojczyzny naszej.

 

9. Przypominamy, że w naszym kościele parafialnym Msze św. roratnie sprawowane są: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godzinie 6.30; we wtorek i czwartek o godzinie 18.00.

 

10. W zakrystii przyjmujemy intencje na wigilijną Mszę św. zbiorową za zmarłych, która zostanie odprawiona dnia 24 grudnia br. o godzinie 9.00.

 

11. Polecamy bieżący nr tygodnika katolickiego Niedziela. Są także do nabycia świece wigilijnego dzieła pomocy, kalendarze KRZ i opłatki.

 

12. W przyszłą niedzielę przy naszym kościele młodzież z Zespołu Szkół Społecznych prowadzić będzie kiermasz ozdób świątecznych. Dochód z prowadzonej akcji przeznaczony zostanie na cele misyjne.

 

13. Za dziesięć dni – w środę 14 grudnia br. rozpoczną się w naszym kościele parafialnym rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. dr hab. Krzysztof Guzowski – profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

 

14. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie na potrzeby kościoła.

 

15. Opiece świętego Michała Archanioła zawierzajmy naszą Ojczyznę, prośmy także w intencji zbliżających się rekolekcji, małżeństw i rodzin, osób samotnych oraz modlących się w naszym kościele i nas samych

 

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!           

                  Adoracja Najświętszego Sakramentu 

                            04 - 12 grudnia 2016 roku

 

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;

 

Niedziela, 04 grudnia – ul. Jodłowa i ul. Junacka

 

Poniedziałek, 05 grudnia – ul. Koszary 10, 12, 13.

 

Wtorek, 06 grudnia – ul. Koszary 53, 55

 

Środa, 07 grudnia - ul. Koszary 56,57

 

Czwartek, 08 grudnia – ul. Koszary 58,59

 

Piątek, 09 grudnia – ul. Koszary 63

 

Sobota, 10 grudnia – ul. Koszary 88

 

Niedziela, 11 grudnia – ul. Janka Krasickiego

 

Poniedziałek, 12 grudnia – ul. Krucza i ul. Lubelska


W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Bogdana Ciuraszkiewicza z ul. Orzeszkowej. R.I.P.

         Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

                                             

                                      Ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii

 

 

 

Zegar

Wyszukiwanie