Dziewiata Niedziela zwykla.

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła

na Uroczystość Najświętszej Trójcy

(22maja 2016 roku)

1.      Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas Komunii wielkanocnej.

2.      W naszym kościele parafialnym celebrujemy dzisiaj Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci klas III z Szkoły Podstawowej nr 3 o godzinie 9.00; Szkoły Podstawowej nr 9 o godzinie 11.00; Szkoły Podstawowej Społecznej i Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi „Smart School” o godzinie 13.00. W związku z powyższym – jak zauważyliśmy ulega nieco zmianie porządek Mszy św., które są dzisiaj sprawowane u nas w następujących godzinach: 7.00, 9.00, 11.00, 13.00, 16.00 i 18.00.

3.      We wtorek obchodzimy liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Tego dnia także o godzinie 19.00 w kościele próba Chóru parafialnego.

4.      W środę o godzinie 10.00 rozpocznie się w Sanktuarium w Krasnobrodzie program II Pielgrzymki Matek Dzieci z niepełnosprawnością do Pani Roztocza.

5.      Tego dnia także o godzinie 16.30 odbędzie się próba dla dzieci pragnących włączyć się czynnie w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Zapraszamy nie tylko uczniów z klas IV i III, ale także i młodsze dzieci z klas II, I i z Przedszkola.

6.      W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele parafialnym będą sprawowane tego dnia o godzinie: 7.00; 9.00; 16.00 i 18.00. Msza św. o godz. 9.00 w naszej świątyni parafialnej celebrowana będzie wspólnie z parafią wojskową, a po niej wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna ulicami: Wojska Polskiego, Sowińskiego, dalej Szwedzką do Lubelskiej, którą wrócimy do kościoła. Ołtarze: I i II przygotowuje parafia wojskowa. O przygotowanie ołtarza III przy ul. Ordona prosimy już tradycyjnie tamtejszych mieszkańców oraz mieszkańców ul Dwernickiego i Szwedzkiej, zaś o przygotowanie ołtarza IV przy kościele prosimy mieszkańców bloku przy ul. Oboźna 31. W sprawach związanych z dekoracją ołtarzy prosimy kontaktować się z ks. Grzegorzem we wtorek po Mszy św. wieczorowej.

7.      Przypominamy, aby nie parkować pojazdów na trasie procesji w czasie jej trwania.

8.      Zwracamy się z gorącą prośbą: udekorujmy nasze domy, balkony i okna – niech i one świadczą o naszej wierze w Eucharystyczną obecność Pana Jezusa pośród nas. Nie wstydźmy się swojej wiary.

9.      Z racji Uroczystości Bożego Ciała i jej Oktawy nie będzie konferencji dla narzeczonych w czwartki 26 maja i 02 czerwca br.

10.  W sobotę 28 maja w Sanktuarium w Tomaszowie Lubelskim odbywać się będzie Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży Bierzmowanej.

11.  W Przyszłą niedzielę świętujemy z uczniami klas IV Szkół Podstawowych rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Na Mszy św. z dziećmi ze Szkoły nr 9, Szkoły Społecznej i Smatr School i o godzinie 10.30 z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 3.

12.  Kończąc tę niedzielną Eucharystię polecajmy Bogu, dzieci świętujące rocznicę I Komunię św.: tych, którzy prosili nas o modlitwę, a także wypraszajmy dar Bożego błogosławieństwa dla nas wszystkich w rozpoczętym tygodniu.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

Adoracja Najświętszego Sakramentu  22 – 30 maja 2016 roku

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;

Niedziela, 22 maja – ul. Pawia i ul. Piastowska

Poniedziałek, 23 maja – ul. Piłsudskiego 31

Wtorek, 24 maja – ul. Piłsudskiego 35

Środa, 25 maja - ul. Piłsudskiego 67

Czwartek, 26 maja – ul. Piłsudskiego 55 – 65 B

Piątek, 27 maja – ul. Podchorążych, ul. Poniatowskiego 1 i 3

Sobota, 28 maja – ul. Poniatowskiego 5 i 6

Niedziela, 22 maja – ul. Poniatowskiego 7

Poniedziałek, 23 maja – ul. Poniatowskiego 8, 9 i 10

W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Tadeusza Złomaniec z ul. Poniatowskiego i śp. Heleny Kwiatkowskiej z ul. Oboźnej . R.I.P.

Z serdecznym pozdrowieniem i pasterskim błogosławieństwem

Ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii