Liczba wyświetleń strony:

Statystyki

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła  na XXIV Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego A – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego ( 14 września 2014 roku)

1.      Dziś po Mszy św. o godzinie 12.00 konferencja w Centrum Pastoralnym dla rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym mają przystąpić do Pierwszej Komunii św. Równolegle odbywać się będzie spotkanie formacyjne z dziećmi z klas III Szkół Podstawowych tutaj w kościele pod opieką katechetów i ks. Łukasza.

2.      W imieniu Księdza Rektora i Społeczności Seminaryjnej składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego.

3.      W przedsionku świątyni możemy po każdej Mszy św. Regulować składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL.

4.      Dzisiaj Dożynki Diecezjalne Dożynki w Sanktuarium w Krasnobrodzie, a także doroczna uroczystość odpustowa w Parafii p/w św. Krzyża w Zamościu, suma odpustowa o godzinie 12.00.

5.      W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy IV Tydzień Wychowania, naszą modlitwą obejmujemy szczególnie w tym czasie nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież.

6.      Z kalendarza liturgicznego bieżącego tygodnia: jutro przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, we wtorek świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, w czwartek święto św. Stanisława Kostki - Patrona dzieci i młodzieży i w sobotę wspominamy w liturgii śś męczenników: Andrzeja Kim Taegon, prez., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy ich męczeństwa.

7.      W sobotę Mszą św. sprawowaną w ramach Tygodnia Wychowania rozpoczyna się w naszym kościele parafialnym o godzinie 14.00 spotkanie formacyjne dla katechetów rejonu zamojskiego.

8.      Dla osób zainteresowanych wyjściem z uzależnienia od hazardu podajemy informację, że Mitingi Anonimowych Hazardzistów odbywają się w Domu Parafialnym, wejście od ul. Równej, w każdą niedzielę o godzinie 16.30.

9.      W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarami składanymi do puszek wspieramy KRZ.

10.  Uroczystość odpustowa w naszym kościele parafialnym za dwa tygodnie, w niedzielę 28 września br.. W tym tygodniu rozpocznie się roznoszenie listu zaproszeniowego. Przyjmijcie - Drodzy moi - życzliwie osoby z parafialnych grup modlitewnych, roznoszących pismo oraz pasterskie słowo skierowane do Was.

11.  W zakrystii i u ministrantów możemy nabyć najnowszy nr tygodnika katolickiego „Niedziela”.

12.  Bóg zapłać za złożone w ostatnim czasie ofiary na rozbudowę przykościelnego parkingu i kaplicę adoracji: z ul. Starowiejskiej, z ul. Wiejskiej i 2 x NN.

13.  Opiece naszego świętego patrona zawierzajmy ofiarodawców i dobroczyńców naszego kościoła, sprawę przygotowania naszej wspólnoty parafialnej do uroczystości odpustowych; polecajmy też bezrobotnych, nieuleczalnie chorych, cierpiących i tych, którzy prosili nas o modlitwę:

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii

Święta

Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa - wspomnienie obowiązkowe