Statystyki

 

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na Uroczystość Wszystkich Świętych (01 listopada 2015 roku)

 

1.      Obchodzimy dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele parafialnym sprawowane są w porządku niedzielnym. Natomiast na cmentarzach zamojskich dzisiaj Msze św. odprawione zostaną w następujących godzinach: na cmentarzu parafialnym przy ul. Peowiaków o godz. 11.00 i 15.00 z procesją; na cmentarzu komunalnym o godz. 9.00 i 12.00 z procesją i na cmentarzu prawosławnym o godz. 14.00.

 

2.      Dziś także przypada pierwsza niedziela miesiąca listopada – po Mszy św. o godzinie 10.30 uroczysta zmiana tajemnic różańcowych.

 

3.      Jutro drugi dzień listopada - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. w naszym kościele parafialnym o godzinie 6.30, 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Na cmentarzu parafialnym przy ul. Peowiaków o godz. 9.00 i 11.00,  na cmentarzu komunalnym o godz. 9.00 i 12.00 i na Rotundzie zamojskiej o godz. 15.00.

 

4.      Przypominamy, że wierni, którzy w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny nawiedzą kościół lub kaplicę i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany jedynie za zmarłych. Odpust ten można zyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej, nie mieć przywiązania do grzechu, przyjąć Komunię Świętą, odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencji Ojca Świętego. Odpust zupełny można zyskiwać jeszcze z zachowaniem warunków do przyszłej niedzieli włącznie - a w następne dni aż do końca miesiąca listopada – odpust cząstkowy.

 

5.      W zakrystii przyjmujemy intencje na Mszę św. zbiorową za zmarłych, która zostanie odprawiona jutro w naszym kościele o godzinie 18.00.

 

6.      „Godną i chwalebną rzeczą jest modlić się za zmarłych”. Dziękujemy za głębokie rozumienie tej prawdy, składane kartki wypominkowe i udział we wspólnej modlitwie za wieczne zbawienie osób zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe sprawowane są w naszym kościele parafialnym dzisiaj, jutro i w niedziele listopada bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 16.00, a w dni powszednie o godzinie 17.15.

 

7.      W środę obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Karola Boromeusza biskupa. Tego dnia po wieczornej Mszy św. w sali nad zakrystią konferencja chrzcielna. Uroczysty chrzest dzieci w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 10.30.

 

8.      W czwartek swój dzień imienin ma nasz wikariusz – ks. dr Sławomir Korona – po Mszy św. o g. 18.okazja do złożenia życzeń Dostojnemu Solenizantowi.

 

9.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od 17.00 Godzina Święta połączona z nabożeństwem wspominkowym. W piątek spowiedź rano od godziny 6.00 do ok. 7.30; po południu od godziny 15.00 do ok. 18.30. Wizyta z posługą sakramentalną u chorych w domach rozpocznie się o godzinie 9.00. W sobotę po Mszy św. o godzinie 7.00 Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP i o godzinie 9.00 Msza św. w intencji szkolnej wspólnoty różańcowej.

 

10.  W piątek o godzinie 19.00 spotkanie w kościele kandydatów do Bierzmowania; w sobotę o godzinie 13.00 spotkanie Grupy Dzieci Bożych.

 

11.  Za tydzień po Mszy św. o godzinie 12.00 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci w ramach przygotowań przed Pierwszą Komunią Świętą.

 

12.   przyszłą niedzielę ofiarami składanymi do puszek wspieramy „Kościół w Potrzebie”.

 

13.  Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. przed naszym kościołem nabór do ZGZ „Strażniczki Krainy Fantazji” zapraszane są z rodzicami, bądź opiekunami dziewczynki w wieku od 6 do 10 lat.

 

14.  W zakrystii i u ministrantów możemy zaopatrzyć się w bieżący numer tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz kalendarze Katolickiego Radia Zamość na roku 2016.

 

15.  30 listopada o godzinie 18.00 sprawowana będzie Msza św. zbiorowa w intencji wszystkich zmarłych, których polecimy podczas tegorocznych nabożeństw wypomominkowych w kościele św. Michała Archanioła w Zamościu.

 

16.  W kwietniu przyszłego roku organizowana jest z parafii Ducha Świętego w Krasnobrodzie pielgrzymka do Fatimy – szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

17.  Opiece świętego Michała Archanioła zawierzajmy Ojca Świętego Franciszka; polecajmy Bogu naszą Ojczyznę, prośmy o świętość życia dla małżeństw, rodzin, siebie samych i modlących się w naszym kościele parafialnym.

 

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu 01 – 09 listopada 2015

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;

Niedziela 01 listopada – ul. Grabowa

 

Poniedziałek 02 listopada – ul. Irysowa i ul. Janowicka

 

Wtorek 03 listopada – ul. Jaśminowa, ul. Jesionowa

 

Środa 04 listopada - ul. Jodłowa i ul. Kalinowa

 

Czwartek 05 listopada - ul. Junacka i ul. Kasztanowa

 

Piątek 06 listopada – Prezydia Legionu Maryi i Grupy Modlitewne

 

Sobota 07 listopada – ul. Koszary 10, 12, 13 55, 56

 

Niedziela 08 listopada – ul. Koszary 57

 

Poniedziałek 09 listopada – ul. Koszary 58, 59, 63 i 88

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby; śp. Kazimierza Korniewskiego z ul. Oboźnej i śp. Genowefy Pawelec z ul. Orzeszkowej. R.I.P.                

 

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

                                            

     ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii

 

Święta

św. Wirgiliusza - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Waleriana, Wergiliusza

Zegar

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
165833

Wyszukiwanie