Święta

Zegar

Statystyki

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
209161

Wyszukiwanie

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na XXV Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego C ( 18 września 2016 roku)

 

1.      Dziś 50 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich pracowników mediów - zwłaszcza katolickich.

 

2.      W imieniu Dyrekcji i Pracowników Katolickiego Radia Zamość składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszek na potrzeby diecezjalnej rozgłośni radiowej.

 

3.      Trwamy w dniach nowenny przed Uroczystością Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W dni powszednie na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. wieczorową - Litania do naszego Świętego Patrona. Dzisiaj modlitwy nowenny bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej o godzinie 16.00.

 

4.      Z kalendarza bieżącego tygodnia: we wtorek przypada wspomnienie liturgiczne Andrzeja Kim Taegon prez., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy męczenników koreańskich; w środę św. św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w czwartek dowolne wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Albertynek, wywodzącej się z naszej Diecezji (Pizuny k/Narola) i w piątek wspominamy w liturgii św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

 

5.      W przyszłą niedzielę Uroczystość Odpustowa ku czci naszego Patrona - św. Michała Archanioła. Okolicznościowe kazania w ciągu dnia głosić będzie ks. kan. Stanisław Kupczak – Ojciec Duchowny Diecezjalnego WSD i wikariusz naszej Parafii w latach 1992 – 1998. Sumę odpustową celebrować będzie i kazanie wygłosi Pasterz Kościoła Zamojsko-Lubaczowskiego – J.E. Dr. Marian Rojek. Zadbajmy Kochani, o jak najlepsze przygotowanie do parafialnego odpustu. Jeśli zachodzi taka potrzeba skorzystajmy z sakramentu spowiedzi. Od czwartku do soboty pół godziny przed Mszą św. wieczorową spowiadają wszyscy miejscowi duszpasterze. Poinformujmy też o naszej parafialnej uroczystości swoich krewnych i znajomych. Niech spotkanie na liturgii eucharystycznej stanie się zapoczątkowaniem miłych rodzinnych i przyjacielskich spotkań w naszych domach.

 

6.      W zakrystii i u ministrantów możemy nabyć aktualny numer tygodnika katolickiego „Niedziela”.

 

7.      Bóg zapłać za złożone ostatnio ofiary na potrzeby kościoła spoza Parafii i z ul. Wiejskiej.

 

8.      W przyszłą niedzielę w odpowiedzi na apel papieża Franciszka włoskiego i polskiego Caritas, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi we Włoszech.

 

9.      W zakrystii osoby zainteresowane spoza naszej Parafii i osoby, do których z jakichś przyczyn nie dotarło zaproszenie na naszą Doroczną Uroczystość Odpustową, mogą pobrać list odpustowy.

 

10.  Mamy także do odczytania w ramach ogłoszeń okolicznościowe słowo Pasterza Diecezji na Dzień Środków Przekazu.

 

11.  Intencje Mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i zapowiedzi przedślubne znajdziemy na tablicach ogłoszeń w kruchcie świątyni i przed kościołem.

 

12.  Wstawiennictwu św. Michała Archanioła zawierzajmy przygotowanie  naszej wspólnoty parafialnej do uroczystości odpustowej, wszystkich ofiarodawców, dobroczyńców parafialnego kościoła; polecajmy też pracowników mediów i naszego diecezjalnego radia;

 

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

Adoracja Najświętszego Sakramentu  18 – 26 września 2016r

 

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;

 

Niedziela, 18 września – ul. Poniatowskiego 5

 

Poniedziałek, 19 września – ul. Poniatowskiego 7

 

Wtorek, 20 września – ul. Poniatowskiego 8

 

Środa, 21 września - ul. Poniatowskiego 9

 

Czwartek, 22 września – ul. Poniatowskiego 10

 

Piątek, 23 września – ul. Poniatowskiego 11

 

Sobota, 24 września – ul. Poniatowskiego 17

 

Niedziela, 25 września – ul. Poniatowskiego 13

 

Poniedziałek, 26 września – ul. Poniatowskiego 15

  

W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Tadeusza Antoniego Terleckiego z ul. Janowickiej i śp. Zofii Olimpii Serafin z ul. Dzieci Zamojszczyzny. R.I.P

 

                      Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

                  

 

                                   ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii