Liczba wyświetleń strony:
209161

Wyszukiwanie

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na XXV Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego C ( 18 września 2016 roku)

1.      Dziś 50 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich pracowników mediów - zwłaszcza katolickich.

2.      W imieniu Dyrekcji i Pracowników Katolickiego Radia Zamość składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszek na potrzeby diecezjalnej rozgłośni radiowej.

3.      Trwamy w dniach nowenny przed Uroczystością Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W dni powszednie na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. wieczorową - Litania do naszego Świętego Patrona. Dzisiaj modlitwy nowenny bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej o godzinie 16.00.

4.      Z kalendarza bieżącego tygodnia: we wtorek przypada wspomnienie liturgiczne Andrzeja Kim Taegon prez., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy męczenników koreańskich; w środę św. św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w czwartek dowolne wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Albertynek, wywodzącej się z naszej Diecezji (Pizuny k/Narola) i w piątek wspominamy w liturgii św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

5.      W przyszłą niedzielę Uroczystość Odpustowa ku czci naszego Patrona - św. Michała Archanioła. Okolicznościowe kazania w ciągu dnia głosić będzie ks. kan. Stanisław Kupczak – Ojciec Duchowny Diecezjalnego WSD i wikariusz naszej Parafii w latach 1992 – 1998. Sumę odpustową celebrować będzie i kazanie wygłosi Pasterz Kościoła Zamojsko-Lubaczowskiego – J.E. Dr. Marian Rojek. Zadbajmy Kochani, o jak najlepsze przygotowanie do parafialnego odpustu. Jeśli zachodzi taka potrzeba skorzystajmy z sakramentu spowiedzi. Od czwartku do soboty pół godziny przed Mszą św. wieczorową spowiadają wszyscy miejscowi duszpasterze. Poinformujmy też o naszej parafialnej uroczystości swoich krewnych i znajomych. Niech spotkanie na liturgii eucharystycznej stanie się zapoczątkowaniem miłych rodzinnych i przyjacielskich spotkań w naszych domach.

6.      W zakrystii i u ministrantów możemy nabyć aktualny numer tygodnika katolickiego „Niedziela”.

7.      Bóg zapłać za złożone ostatnio ofiary na potrzeby kościoła spoza Parafii i z ul. Wiejskiej.

8.      W przyszłą niedzielę w odpowiedzi na apel papieża Franciszka włoskiego i polskiego Caritas, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi we Włoszech.

9.      W zakrystii osoby zainteresowane spoza naszej Parafii i osoby, do których z jakichś przyczyn nie dotarło zaproszenie na naszą Doroczną Uroczystość Odpustową, mogą pobrać list odpustowy.

10.  Mamy także do odczytania w ramach ogłoszeń okolicznościowe słowo Pasterza Diecezji na Dzień Środków Przekazu.

11.  Intencje Mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i zapowiedzi przedślubne znajdziemy na tablicach ogłoszeń w kruchcie świątyni i przed kościołem.

12.  Wstawiennictwu św. Michała Archanioła zawierzajmy przygotowanie  naszej wspólnoty parafialnej do uroczystości odpustowej, wszystkich ofiarodawców, dobroczyńców parafialnego kościoła; polecajmy też pracowników mediów i naszego diecezjalnego radia;

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

Adoracja Najświętszego Sakramentu  18 – 26 września 2016r

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;

Niedziela, 18 września – ul. Poniatowskiego 5

Poniedziałek, 19 września – ul. Poniatowskiego 7

Wtorek, 20 września – ul. Poniatowskiego 8

Środa, 21 września - ul. Poniatowskiego 9