Liczba wyświetleń strony:

Statystyki

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na 14 Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego B (05 lipca 2015 roku)

1.      W imieniu społeczności Diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego i obecnego wśród nas Alumna składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary tacowe na potrzeby kształcenia i formowania przyszłych kapłanów dla naszej Diecezji.

2.      Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.30 uroczysta zmiana tajemnic w Różach Różańcowych, a następnie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.      Jutro przypada liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy – jest to również Święto Patronalne Apostolstwa Chorych.

4.      W środę wspominamy w liturgii św. Jana z Dukli, prezbitera. Tego dnia po Mszy św. sprawowanej o godzinie 18.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych. Uroczysta celebracja Sakramentu Chrztu w najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 10.30.

5.      W piątek zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 w intencji Ojczyzny.

6.      W sobotę obchodzimy święto św. Benedykta, patrona Europy.

7.      W zakrystii przyjmujemy zapisy na XXXIII Pieszą Pielgrzymkę z Zamościa, na Jasną Górę, która odbywać się będzie w dniach 02 – 14 sierpnia br.

8.      U ministrantów i w zakrystii możemy nabyć najnowszy nr tygodnika katolickiego „Niedziela”

9.      Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu nie ma w naszym kościele Mszy św. o godzinie 12.00.

10.  Bóg zapłać za modlitwę i ofiary na potrzeby kościoła z ul. Oboźnej; serdecznie dziękujemy także za ofiarę z ul. Włościańskiej, która pozwoliła sfinansować witraże do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

11.  W tym tygodniu swój szczególny czas modlitwy podczas całodziennej adoracji mają: dzisiaj ul. Orzeszkowej 32, w poniedziałek – ul. Orzeszkowej 34 i 40; we wtorek – ul. Pawia, ul. Piastowska i Piłsudskiego 31; w środę – ul. Piłsudskiego 35, 55 i 57; w czwartek – ul. Piłsudskiego 59, 61, 63 i 65; ul. Piłsudskiego 67; w sobotę – ul. Podchorążych, ul. Poniatowskiego 1, 3 i 5; w niedzielę – ul. Poniatowskiego 6 i w przyszły poniedziałek 13 lipca br. - ul. Poniatowskiego 7, 8, 9 i 10.

12.   Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła dobremu Bogu zawierzamy naszą Ojczyznę, wypoczywających na wakacjach i urlopach, Alumnów i Wychowawców DWSD, siebie samych oraz tych, którzy polecili się naszym modlitwom;

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu 05 – 13 lipca 2015 roku

W tym tygodniu swój szczególny czas modlitwy podczas całodziennej adoracji mają;

Niedziela, 05 lipca - ul. Orzeszkowej 32

Poniedziałek, 06 lipca – ul. Orzeszkowej 34 i 40

Wtorek, 07 lipca – ul. Pawia, ul. Piastowska i Piłsudskiego 31

Środa, 08 lipca -  ul. Piłsudskiego 35, 55 i 57

Czwartek, 09 lipca - ul. Piłsudskiego 59, 61, 63 i 65

Piątek, 10 lipca – ul. Piłsudskiego 67

Sobota, 11 lipca – ul. Podchorążych, ul. Poniatowskiego 1, 3 i 5

Niedziela, 12 lipca – ul. Poniatowskiego 6

Poniedziałek 13 lipca – ul. Poniatowskiego 7, 8, 9 i 10.

W ostatnim tygodniu sprawowaliśmy obrzędy pogrzebu za śp. Władysławy Bęcal z ul. Oboźnej i śp. Zbigniewa Edwarda Kitowskiego z ul. Wąskiej. R.I.P.

Z serdecznym pozdrowieniem i pasterskim błogosławieństwem

ks. Wiesław Marian Galant

św. Tomasza, Apostoła - święto