Środa, I Tydzień Wielkiego Postu
Dzień Powszedni

Liczba wyświetleń strony:

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła

na VI Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego B (11.02.2018 r.)

1. Od ostatniego piątku w naszej parafii odbywa comiesięczną praktykę duszpasterską diakon Marcin Kornaga – student VI roku Diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego, który w dzisiejszą niedzielę głosi u nas homilie podczas Mszy św. Diakon Marcin pochodzi z parafii p/w św. Karola w Lubaczowie. Diakona Marcina serdecznie witamy i cieszymy się jego posługą w naszej wspólnocie.

1. W imieniu ks. Rektora i społeczności seminaryjnej dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary tacowe na potrzeby Diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego.

1. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte w naszym kościele z obrzędem Środy Popielcowej będą sprawowane o godz. 6.30, 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

1. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia. Do postu ilościowego zobowiązane są osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy, z racji młodszego wieku, nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzani w autentycznego ducha pokuty.

1. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Godzinki o Męce Pańskiej, śpiewane codziennie o godz. 6.00; nabożeństwa Drogi Krzyżowej: z udziałem dzieci od drugiej środy Wielkiego Postu na godz. 17.00, z rozważaniami dla dorosłych w piątki na godz. 17.00 i z rozważaniami dla młodzieży także w piątki na godz. 19.00; i nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy świętej sprawowanej o godz. 16.00.

1. W czwartek Mszą świętą sprawowaną o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie formacyjne dla katechetów duchownych i świeckich, nauczających lekcji religii w szkołach na terenie naszej parafii.

1. Także w czwartek w godzinach od 9.00 do 12.00 w punkcie charytatywnym przy kościele wydawane będą dary dla potrzebujących.

1. W zakrystii i u ministrantów możemy nabyć bieżący numer tygodnika katolickiego „Niedziela”. Życzymy przyjemnej i owocnej lektury.

1. W przyszłą niedzielę ofiarami tacowymi wspieramy ogrzewanie naszego kościoła.

1. Porządek Adoracji Najświetszego Sakramentu w bieżacym tygodniu – patrz str. 2.

1. Papieska modlitewna intencja różańcowa: „Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja”.

1. Prośmy za przyczyną św. Michała Archanioła o dobre przeżycie czasu tegorocznego Wielkiego Postu; módlmy się też w intencji naszej parafialnej wspólnoty i wszystkich przychodzących na Msze św. do tej świątyni; powierzajmy również wychowawców i alumnów diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę;

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić go raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

11 – 19 lutego 2018 roku

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;

Niedziela, 11 lutego – ul. Łokietka, ul. Mieszka I i ul. Ruchu Oporu

Poniedziałek, 12 lutego – ul. Słowicza

Wtorek, 13 lutego – ul. Sowia, ul. Sokola

Środa, 14 lutego ul. Sowińskiego, ul. Szwedzka