Liczba wyświetleń strony:

Statystyki

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na XVII Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego A (27 lipca 2014 roku)

1.      Świętujemy dziś ostatnią miesiąca lipca. Intencjami modlitewnymi ogarniamy wszystkich wypoczywających na wakacjach i urlopach, prosząc, aby czas odpoczynku wykorzystali oni także na pogłębienie swojej osobistej więzi z Bogiem; modlimy się też od dobrą pogodę dla rolników na czas żniw, aby nikomu pod naszym ojczystym dachem nie zabrakło powszedniego chleba.

2.      We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Marty; w czwartek św. Ignacego z Loyoli, prezbitera i w piątek św. Alfonsa Marii Ligouriego, biskupa i doktora Kościoła.

3.      W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek okazja do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 6.00 rano i po południu od godziny 15.00. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej o godzinie 7.00. W sobotę o godzinie 7.30 Wspólny Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 8.45 zakończenie adoracji pierwszo-sobotniej.

4.      W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godzinie 10.30 - uroczysta zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

5.      W piątek rozpocznie się już miesiąc sierpień, czas upamiętniający narodowe zwycięstwa odniesione pod sztandarem Maryi, a także miesiąc trzeźwości, obchodzony w tym roku pod hasłem „Kochająca matka zawsze trzeźwa”. Serdecznie zachęcamy do podjęcia daru abstynencji. W naszej Diecezji rodzi się pod tym względem nowa inicjatywa duszpasterska jaką jest I Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych z Zamościa do Krasnobrodu. Pielgrzymka odbędzie się w dniu 23 sierpnia 2014 r. pod hasłem: „Z Maryją jesteśmy trzeźwi”. Zapraszamy osoby dotknięte problemem alkoholowym oraz całe rodziny. Koszt 10 zł od osoby dorosłej (w tym ciepły posiłek i transport powrotny do Zamościa). Rozpoczęcie o godz. 8.00 przy Szpitalu Jana Pawła II w Zamościu, zakończenie Mszą św. sprawowaną w sanktuarium krasnobrodzkim pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. Szczegółowy program znajdziemy na plakacie informacyjnym przed kościołem.

6.      W zakrystii przyjmujemy jeszcze zapisy na XXXII Pieszą Pielgrzymkę z Zamościa na Jasną Górę.

7.      Bóg zapłać za modlitwę i ofiary pieniężne na kaplicę adoracji i rozbudowę przykościelnego parkingu; z ul. Szwedzkiej i 2 x NN.

8.      W najnowszym numerze „Niedzieli” znajdziemy szereg ciekawych publikacji, a wśród nich; a/ rozmowę z historykiem prof. Andrzejem Nowakiem przeprowadzoną w związku z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, b/ rozmowę z metropolitą łódzkim abp. Markiem Jędraszewskim o współczesnych wyzwaniach dla Kościoła i ludzkiego sumienia, o szacunku dla życia oraz odsłonach nowego ateizmu, c/ rozmowę z Janem Melą, niepełnosprawnym zdobywcą dwóch biegunów o walce z przeciwnościami losu, o Bogu, który w chorobie może być wsparciem, o bezprecedensowej wyprawie na biegun i o znaczeniu ludzkiej miłości, d/ wspomnienie o niezwykłym świadku wiary – śp. ks. Kamilu Kowalczyku, młodym wikarym z parafii pw. św. Wojciecha w Krakowie, d/ relację z pielgrzymki gwardzistów szwajcarskich śladami Papieża Polaka – św. Jana Pawła II, e/ apel o trzeźwość w miesiącu sierpniu oraz zaproszenie do wzięcia udziału w pielgrzymkach trzeźwościowych, f/ głos uczestników Europejskiego Forum Młodych, które odbywało się w Częstochowie w dniach od 15 do 20 lipca br. Życzymy przyjemnej i ubogacającej lektury.

9.      Kończąc tę Najświętszą Eucharystię prośmy o trzeźwość naszego narodu; Dobremu Bogu zawierzajmy rolników zbierających plony ziemi, wszystkich wypoczywających na wakacjach i urlopach, siebie samych oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

Z serdecznym pozdrowieniem i pasterskim błogosławieństwem

ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii

św. Ignacego Loyoli, kapłana - wspomnienie obowiązkowe