Liczba wyświetleń strony:
119530

Statystyki

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na 32 Niedzielę zwykłą  roku liturgicznego A ( 09 listopada 2014 roku)

1.      W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej  „Matki i Głowy wszystkich kościołów Rzymu i świata”. W pierwszym tysiącleciu Bazylika św. Jana na Lateranie była katedrą Biskupów Rzymu. W dzisiejsze święto modlimy się szczególnie w intencji Ojca Świętego – papieża Franciszka, wypraszając mu potrzebne łaski i dary w prowadzeniu Kościoła w naszych czasach.

2.      Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12.00 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci w ramach przygotowań przed Pierwszą Spowiedzią i Komunią Świętą.

3.      Szybkimi krokami zbliżają się uroczystości 1050 rocznicy chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży organizowanych w naszej Ojczyźnie w 2016 roku. W tematykę tych wydarzeń wprowadził nas List Konferencji Episkopatu. Bóg zapałać za złożone dziś ofiary tacowe na organizację Światowych Dni Młodzieży.

4.      Godną i chwalebną rzeczą jest modlitwa za zmarłych. Dziękujemy za głębokie rozumienie tej prawdy, składane kartki wypominkowe i udział we wspólnej modlitwie za zbawienie osób zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe sprawowane są w naszym kościele parafialnym w niedziele listopada bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 16.00, a w dni powszednie o godzinie 17.15.

5.     Jutrow Centrum Pastoralnym przy ul. Podchorążych o godzinie 16.00 promocja książek ks. infułata Grzegorza Pawłowskiego urodzonego w Zamościu księdza żydowskiego pochodzenia kapłana, archidiecezji lubelskiej, który pond 40 lat przepracował w Ziemi Świętej służąc katolikom i pielgrzymom, zapraszamy na spotkanie z tym wyjątkowym misjonarzem.

6.      Także jutro o godzinie 18.00 w naszym kościele miesięczna Msza św. w intencji Ojczyzny. Natomiast w Katedrze Zamojskiej Msza św. w intencji Ojczyzny pojutrze we wtorek o godzinie 12.00 z racji przypadającego w tym dniu Święta Niepodległości.

7.     Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła; wewtorek - 11 listopada w kalendarzu liturgicznym ma swój dzień św. Marcin z Turs – biskup, w środę wspomnienie św. Jozafata biskupa i męczennika i w czwartek wspominamy w liturgii pierwszych męczenników Polski – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

8.      W piątek o godzinie 18.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji chorych na ciele i na duszy; za wewnętrznie rozbitych i pogubionych.

9.      W przyszłą niedzielę ofiarami tacowymi wspieramy budownictwo sakralne w naszej Diecezji, z tej racji gościć będziemy w naszej wspólnocie księdza z parafii Świętej Opatrzności Bożej w Zamościu, budującej swój parafialny kościół.

10.Także w przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się podczas tego dnia za prześladowanych na całym świecie chrześcijan.

11.Bóg zapałać za modlitwę i ofiary na potrzeby parafialnego kościoła z ul. Wybickiego, Ordona i 3 x NN.

12.W zakrystii i u ministrantów możemy zaopatrzyć się w bieżący numer tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz inne czasopisma religijne.

13.Wstawiennictwu świętego Michała Archanioła zawierzajmy naszą Ojczyznę, sprawę przygotowań do ŚDM w Polsce. Polecajmy też Bogu małżeństwa, rodziny młodzież i dzieci; modlących się w naszym kościele parafialnym oraz wspólnoty budujące własne kościoły.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Bożeny Bondyry z ul. Sowińskiego i śp. Jana Bosiaka Zul. Piłsudskiego. R.I.P.

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii

Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny - wspomnienie obowiązkowe