Liczba wyświetleń strony:

Statystyki

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła w Zamościu na V Niedzielę Wielkiego Postu - 22.03.15

1.      Dzisiaj podczas Mszy św. o g. 10.30 pieśni liturgiczne wykona „Chór Chłopięco – Męski Kolegiaty Kaliskiej”, który po skończonej Eucharystii wystąpi jeszcze z krótkim koncertem pasyjnym.

2.      Także dzisiaj po Mszy św. o g. 9.00 i 10.30 członkowie Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 6 im św. Jadwigi Królowej w Zamościu, prowadzić będą kiermasz ozdób wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na paczki świąteczne dla dzieci z biednych rodzin.

3.      W środę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele parafialnym sprawowane będą tego dnia w porządku rekolekcyjnym. Podczas Mszy św. o g. 16.00 nastąpi uroczyste przyjęcie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stoliku w środku świątyni możemy od dziś pobierać stosowne deklaracje.

4.      Od środy do soboty odbywać się będą w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Przewodnikiem duchowym tegorocznych rekolekcji będzie dla nas w tym roku ks. prałat dr Waldemar Janiga Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

5.      Szczegółowy program rekolekcji umieszczony jest na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej parafii. Tam także znajdziemy intencje mszalne na bieżący tydzień, pełny tekst ogłoszeń oraz zapowiedzi przedślubne.

6.      Spowiedź rekolekcyjna w czwartek i piątek od godziny 8.00 do 12.00 i po południu od godziny 15.30 do 20.00.

7.      W najbliższy czwartek i w Wielki Czwartek nie będzie konferencji dla narzeczonych.

8.      Pojutrze we wtorek w punkcie Charytatywnym przy kościele w godzinach od 9.00 do 12.00 wydawane będą w ramach pomocy żywnościowej jabłka.

9.      Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godzinie 17.00, dla młodzieży po spotkaniu rekolekcyjnym o godzinie 19.00. Nie będzie w tym tygodniu w środę Drogi Krzyżowej dla dzieci.

10.  W piątek odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami miasta – rozpoczęcie w kościele Świętego Krzyża, zakończenie na Rotundzie.

11.  Najnowszy numer tygodnika katolickiego „Niedziela” możemy nabyć w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu ze świątyni.

12.  W piątek od godziny 9.00 odwiedzać będziemy chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną w domach. Wizyta obejmie zarówno osoby, które regularnie odwiedzamy z racji I - piątku miesiąca (I piątek kwietnia = Wielki Piątek), jak też chorych  zgłoszonych przy okazji rekolekcji. Zgłoszenia możemy dokonywać począwszy od dnia dzisiejszego w zakrystii.

13.  W sobotę na zakończenie rekolekcji ofiary tacowe przeznaczamy na potrzeby Ojca Rekolekcjonisty.

14.  W przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy św. święcimy palmy i czytany jest opis Męki Pańskiej. O g. 15.00 z naszego kościoła wyruszy do Katedry tradycyjna Procesja Niedzieli Palmowej, której przewodniczyć będzie Pasterz Diecezji J.E. Biskup Dr Marian Rojek. Zapraszamy serdecznie młodzież w dniu jej święta, jak również wszystkich wiernych do licznego udziału.

15.  W zakrystii są do nabycia wielkanocne świece, baranki oraz pisanki Caritas.

16.  Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła z ul. Lazurowej i NN; a także na kwiaty do Bożego Grobu składane indywidualnie i od członków Kół Żywego Różańca.

17.  Prośmy, za przyczyną naszego Patrona, o dobre, pobożne i owocne wykorzystanie tegorocznego rekolekcyjnego czasu łaski.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen!

W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby; śp. Sabiny Chruścińskiej z ul. Wąskiej, śp. Zbigniewa Romana Łepika z ul. Orzeszkowej, śp. Heleny Będkowskiej z ul. Oboźnej, śp. Ryszarda Sawickiego z ul. Lubelskiej. R.I.P

Rekolekcje Wielkopostnew Parafii Świętego Michała w Zamościu2528marca 2015 roku. Prowadzi ks. Prałat dr.  Waldemar Janiga dyr. WN Przemyśl

Środa 25.03.2015r. – U Z P rozpoczęcie parafialnych rekolekcji wielkopostnych

godz.   700Veni Creator Spiritus” - Msza św. z nauką ogólną

godz. 1130 Msza św. dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych

godz. 1600 Msza św. z nauką ogólną uroczyste przyjęcie DADP

godz. 1800 Msza św. z nauką ogólną

godz. 2000 Msza św.  z nauką dla młodzieży pozaszkolnej i pracującej

Czwartek 26.03. 2015r. – pierwszy dzień spowiedzi rekolekcyjnej

godz. 1130 Msza św. dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych

godz. 1800 Msza św. z nauką ogólną

godz. 2000 Msza św. z nauką dla młodzieży pozaszkolnej i pracującej

Piątek 27.03. 2015r. – drugi dzień spowiedzi rekolekcyjnej

godz. 1130 Msza św.  dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych

godz. 1700 Droga Krzyżowa – dla dorosłych

godz. 1800 Msza św. z nauką rekolekcyjną – transmitowana w KRZ

godz. 19.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży

godz. 2000. Msza św. z nauką dla młodzieży pozaszkolnej i pracującej.

Sobota 28.03.2015r. – zakończenie parafialnych rekolekcji wielkopostnych

godz.   900 Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży szkolnej

godz. 1030 Msza św. z nauką ogólną

godz. 1600 Msza św. z nauką ogólną