Liczba wyświetleń strony:

Statystyki

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na VII Niedzielę Wielkanocną (Wniebowstąpienie Pańskie 17 maja 2015 roku)

1.      W dzisiejszą niedzielę świętujemy przeniesioną Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Uwielbiony Chrystus przypomina o naszym ostatecznym powołaniu, którym jest wieczne przebywanie w domu kochającego nas Ojca w niebie.

2.      W imieniu organizatorów II Ogólnopolskiej Kampanii „Kilometry Dobra” Koło w Zamościu serdecznie dziękujemy za złożone po Mszy św. ofiary do puszek. Celem zbiorki jest utworzenie i prowadzenie świetlicy dla osób głęboko niepełnosprawnych po 25 roku życia z miasta Zamość i powiatu zamojskiego.

3.      Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej o godzinie 12.00 w naszym kościele parafialnym zaprezentowany zostanie montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez młodzież Gimnazjum św. Jana Pawła II w Zamościu w przededniu 95 urodzin Patrona Szkoły.

4.      Jutro natomiast o godzinie 8.15 w naszym kościele Msza św. z okazji Święta Patronalnego Szkoły – Gimnazjum Jana Pawła II..

5.      Dzisiaj o godzinie 15.00 rozpocznie się nabożeństwo poświęcenia pól – Mieszkańcom ulic Janowickiej i Włościańskiej z przyległymi dziękujemy za pomoc w przygotowaniu nabożeństwa i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6.      Spotkania przygotowawcze przed Pierwszą Komunią Świętą odbywać się będą w tym tygodniu w następującym porządku: poniedziałek 18 maja, godzina 14.30 - Szkoła Podstawowa Społeczna i Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School i o godzinie 16.00 Szkoła Podstawowa nr 3; we wtorek 19 maja o godzinie 16.00 Szkoła Podstawowa nr 9.

7.      W czwartek 21 maja br. o godzinie 19.00 Nabożeństwo Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych dla dzieci mających przystąpić do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

8.      W Piątek Sakrament Pokuty i Pojednania przed Pierwszą Komunią Świętą; od godziny 14.30 do 15.30 dla Szkoły Podstawowej Społecznej i Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Smart School; od godziny 15.30 do 16.30 dla Szkoły Podstawowej nr 9 i od godziny 16.30 do 18.30 dla Szkoły Podstawowej nr 3.

9.      Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - zachęcamy do udziału w nowennie i nabożeństwach majowych, które w dni powszednie rozpoczynają się w naszym kościele parafialnym o godzinie 17.30, a w niedziele bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej o godzinie 16.00.

10.  W przyszłą niedzielę w naszym kościele parafialnym Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Uczniowie klas III po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w sakramencie Eucharystii do swoich serc. Pierwsza Komunia Święta dla dzieci z Zespołu Szkół nr 3 podczas Mszy św. o g. 9.00; dla dzieci z Zespołu Szkół nr 6 podczas Mszy św. o g. 11.00 i dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Społecznej oraz Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Smart School podczas Mszy św. o g. 13.00.

11.  W związku z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę ulegnie nieco zmianie porządek Mszy św. w naszym kościele parafialnym i będą one sprawowane w następujących godzinach: 7.00, 9.00, 11.00, 13.00, 16.00 i 18.00.

12.  W zakrystii i u ministrantów przy wyjściach z kościoła możemy nabyć bieżący nr tygodnika katolickiego „Niedziela”.

13.  Bóg zapłać Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za ofiarowany kandelabr wotywnych świec modlitewnych, który już pojawił się w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu i wiele osób z niego korzysta, jako przedłużenie swego modlitewnego trwania przed Bogiem. Pragnę poinformować, że do skarbony świecznika nie wrzucamy banknotów, ani kartek z intencjami modlitw, a jedynie monety. W przeciwnym razie świecznik się zablokuje.

14.  Kończąc tę niedzielną Eucharystię polecajmy Bogu nasze rodziny, dzieci i młodzież przygotowujących się do I Komunii Świętej i sakramentu Bierzmowania, tych którzy prosili nas o modlitwę oraz osoby związane z naszym parafialnym kościołem.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

W ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty próg wieczności przekroczyli: śp. Marian Borowicz z ul. Orzeszkowej i śp. Roman Ćwiklak z ul. Wąskiej. R.I.P.

Z serdecznym pozdrowieniem i pasterskim błogosławieństwem

ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii

św. Rity z Cascia, zakonnicy - wspomnienie dowolne