Święta

Zegar

Statystyki

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
201807

Wyszukiwanie

 Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na XVI Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego C (17 lipca 2016 roku)

 

1.      Trwają wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów. Dla rolników to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. W swoich modlitwach prośmy także o dobrą pogodę na czas zbliżających się żniw.

 

2.      Dzisiaj Mszą św. sprawowaną o godzinie 17.00 w kościele rektoralnym p/w św. Katarzyny rozpocznie się pokutny marsz różańcowy.

 

3.      Centralne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, w dniach 25-31 lipca 2016 r., poprzedzą tzw. „Dni w Diecezji”. Dla prawie 400-osobowej grupy młodzieży z Litwy, Łotwy, Ukrainy i Austrii nasza, zamojsko-lubaczowska diecezja stanie się przystankiem w drodze na spotkanie z papieżem Franciszkiem. „Dni w Diecezji” potrwają od 20 do 25 lipca i będą odbywać się w pięciu rejonach: biłgorajskim, hrubieszowskim, lubaczowskim, tomaszowskim i zamojskim. Głównym punktem świętowania Światowych Dni Młodzieży w diecezji, będzie dzień 23 lipca (sobota). Wtedy to młodzież z zagranicy, wraz z młodzieżą całej naszej diecezji, przeżywać będzie międzynarodowy dzień wspólnoty w Zamościu. W centrum wydarzeń tego dnia będzie uroczysta Eucharystia, sprawowana przez Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka na Rynku Wielkim o godz. 15.00. Wspólne święto młodych zakończy natomiast o godz. 20.00 koncert zespołu „Golec uOrkiestra”. Wstęp na te wydarzenia jest wolny, a zaproszenie jest kierowane do wszystkich, szczególnie młodych diecezjan. Szczegółowy plan wydarzeń w rejonach jest dostępny na plakatach i na stronie internetowejwww.sdm.zamojskolubaczowska.pl

 

4.      W piątek 22 lipca br. o godzinie 20.30 w ramach Światowych Dni w Diecezji rozpocznie się w naszym kościele parafialnym Modlitwa uwielbienia. Serdecznie zapraszamy szczególnie młodzież do wspólnej modlitwy z naszymi gośćmi pielgrzymującymi do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Program Mszy św. i nabożeństw odprawianych w ramach „Dni w Diecezji” w innych zamojskich kościołach znajduje się na tablicy informacyjnej.  

 

5.      Z kalendarza liturgicznego bieżącego tygodnia: w środę przypada liturgiczne wspomnienie bł. Czesława – prez., w piątek św. Marii Magdaleny i sobotę święto św. Brygidy - patronki Europy.

 

6.      W przyszłą niedzielę (z racji na bliskość dnia liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących), po każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych oraz zbiórka ofiar do puszek na środki transportu dla polskich misjonarzy (MIVA Polska).

 

7.      Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowe „ICHTIS” organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na Mszę św. celebrowaną przez Ojca Świętego Franciszka, która stanowić będzie uwieńczenie narodowego dziękczynienia za chrzest Polski w 1050. rocznicę. Dysponujemy kartami wejściowymi do STREFY „0” (najbliżej ołtarza). Zachęcamy do udziału w Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem Papieża Franciszka na Jasnej Górze dnia 28 lipca 2016r.Wyjazdy autokarów z Zamościa 27 lipca br. o godz. 16.00 z parkingu przy ul. Partyzantów (przy PZU). Zapisy w Katolickim Radiu Zamość przy ul. Zamojskiego 1 w Zamościu. Koszt wyjazdu 110 zł". 

8.      Wszystkich dysponujących czasem i mających chęć wzięcia udziału w Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę serdecznie zapraszamy do zgłaszania swojego uczestnictwa. Każdy z nas ma wiele osobistych intencji dziękczynnych, błagalnych czy wynagradzających – zdecydujmy się na trud rekolekcji w drodze. Zapisy przyjmowane będą od dnia 25 lipca br. w sekretariacie pielgrzymki przy Katedrze zamojskiej w godzinach od 10.00 do 14.00.

 

9.      W zakrystii i u ministrantów możemy nabyć bieżący nr. tygodnika katolickiego „Niedziela”.

 

10.  Intencje mszalne, zapowiedzi przedślubne i pełny tekst ogłoszeń znajdziemy na tablicy informacyjnej przed kościołem oraz parafialnej stronie internetowej.

 

11.  Kończąc tę Najświętszą Eucharystię dobremu Bogu zawierzajmy owoce Pielgrzymki Apostolskiej papieża Franciszka do Polski, uczestników Światowych Dni Młodzieży, siebie samych oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę;

 

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

 

W ostatnim tygodniu sprawowaliśmy liturgię żałobną za naszych zmarłych parafian; śp. Mieczysława Henryka Michalczuka z ul. Kalinowej i śp. Jerzego Grzegorza Szyduka z ul. Poniatowskiego. R.I.P.

         Adoracja Najświętszego Sakramentu  17 – 25 lipca 2016 roku

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;

 

Niedziela, 17 lipca – ul. Wojska Polskiego 2 A, B, C, D, E

 

Poniedziałek, 18 lipca – ul. Aleje 1 Maja i ul. Akacjowa

 

Wtorek, 19 lipca – ul. Bema 4

 

Środa, 20 lipca - ul. Bema domy prywatne, ul. Bema 6 

 

Czwartek, 21 lipca – ul. Botaniczna

 

Piątek, 22 lipca – ul. Bukowa i ul. Cisowa

 

Sobota, 23 lipca – ul. Czwartaków, ul. Czeremchowa

 

Niedziela, 24 lipca – ul. Dąbrowskiego 2

 

Poniedziałek, 25 lipca – ul. Dąbrowskiego 3

                

Z serdecznym pozdrowieniem i pasterskim błogosławieństwem

 

                                       Ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii