Sobota. Wspomnienie sw. Pawla Miki i Towarzyszy, meczenników.

Liczba wyświetleń strony:

Wyszukiwanie

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na IV Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego C (31.01.2016r.)

1.      We wtorek świętujemy Ofiarowanie Pańskie - w tradycji ludowej zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy św. tego dnia w naszym kościele parafialnym; przed południem - 6.30, 7.00, 9.00 i po południu - 16.00 i 18.00. W czasie każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławienia gromnic.

2.      2 luty, to również Dzień Życia Konsekrowanego i zarazem zakończenie Roku Życia Konsekrowanego w Kościele Katolickim. Tradycją lat ubiegłych ofiarami składanymi do puszek wspieramy Siostry Klauzurowe z naszej Diecezji.

3.      W święto Ofiarowania Pańskiego przypada także 10 rocznica sakry biskupiej Pasterza Diecezji. Szczególnie w tym dniu pamiętajmy w modlitwach o naszym Biskupie Diecezjalnym.

4.      W środę ma swój dzień w kalendarzu liturgicznym św. Błażej, przywoływany jako orędownik w chorobach gardła. Na zakończenie Mszy św. istnieje możliwość otrzymania indywidualnego błogosławieństwa świecami.

5.      Narzeczonych zapraszamy do sali nad zakrystią na konferencje przedmałżeńskie w czwartki po wieczornej Mszy św.

6.      W  tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca - od 17.00 Godzina Święta.

7.      Oprawę Mszy św. w czwartek o g. 18.00 przygotowują katecheci posługujący w szkołach na terenie naszej parafii, którzy tego dnia mają swoje spotkanie konferencyjne.

8.      W piątek spowiedź rano od godziny 6.00 do około 7.30, w czasie Mszy św. o godzinie 10.00, po południu od godziny 15.00 do około 18.30. Wizyta pierwszo-piątkowa u chorych w domach rozpocznie się o godzinie 9.00.

9.      Także w piątek - 5 lutego, w liturgiczne wspomnienie św. Agaty Mszą św. sprawowaną w naszym kościele o godzinie 10.00 rozpoczną się Diecezjalne Obchody Dnia Chorego, współorganizowanego przez Amazonki z Zamościa i ościennych powiatów. Zapraszamy wszystkie osoby leczone i po leczeniu chorób onkologicznych oraz ich rodziny, pracowników służby zdrowia, a także wiernych z naszej parafialnej wspólnoty. Eucharystii przewodniczyć będzie Pasterz naszej Diecezji – J.E. Biskup Dr Marian Rojek. Podczas tej Mszy św. udzielany będzie uroczyście Sakrament Namaszczenia Chorych. Zapraszamy wszystkie osoby zmagające się z chorobami i osoby w podeszłych latach, które ze względu na swój stan zdrowia, czy podeszły wiek mogą rokrocznie przyjmować sakrament chorych. Skorzystajmy jak najlepiej z tego czasu łaski w Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

10.  Z racji na liturgiczne wspomnienie św. Agaty błogosławieństwo chleba, soli i wody odbędzie się na zakończenie Mszy św. o g. 6.30, 7.00 i 18.00.

11.   W sobotę wspominamy w liturgii męczenników japońskich - św. Pawła Miki i Towarzyszy.

12.  W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godzinie 7.00 Wspólny Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 9.00 Msza św. w intencji Szkolnej Wspólnoty Żywego Różańca.

13.   Za tydzień świętujemy pierwszą niedzielę miesiąca lutego – po Mszy św. sprawowanej o g. 10.30 uroczysta zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

14.  Z racji na zbliżające się ferie zimowe spotkanie dla rodziców i dzieci w ramach przygotowań Pierwszą Komunią Świętą zostaje w tym miesiącu przełożone z 2 na 1 niedzielę miesiąca, czyli na przyszłą niedzielę tj. 7 lutego br. Spotkanie rozpocznie się  Mszą św. sprawowaną o godzinie 12.00.

15.  Zapraszamy wszystkie chętne małżeństwa sakramentalne na spotkanie informacyjno – organizacyjne Oazy Rodzin Domowego Kościoła w niedzielę 7 lutego na Mszę św. o godzinie 16.00, a po zakończonej Eucharystii do sali nad zakrystią. Cel tej wspólnoty; umacniać swoją wiarę, pielęgnować miłość małżeńską; nauczyć się rozwiązywania konfliktów; nawiązać głębszy kontakt z dziećmi, doświadczyć życia we wspólnocie. Serdecznie zapraszamy.

16.   Tradycją lat ubiegłych taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Już dzisiaj pragnę podziękować za zrozumienie i współ-troskę o dobre warunki dla naszych spotkań modlitewnych w parafialnym kościele.

17.   Polecamy najnowszy numer tygodnika katolickiego „Niedziela”.

18.  Prośmy, za przyczyną św. Michała Archanioła w intencji naszego Biskupa Diecezjalnego; polecajmy wszystkich chorych, lekarzy i pracowników służby zdrowia módlmy się; o miłość i jedność w małżeństwach i rodzinach oraz w intencji tych, którzy polecili się naszym modlitwom

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić go raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

31 stycznia 08 lutego 2016 roku

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;

Niedziela 31 stycznia – ul. Koszary 63

Poniedziałek 01 lutego – ul. Koszary 88, ul. Krucza

Wtorek 02 lutego – ul. Lipowa, ul. Lubelska i ul. Łęczna

Środa 03 lutego - ul. Lazurowa