Menu

Święta

Niedziela, I Tydzień Adwentu
Rok B, II
Pierwsza Niedziela Adwentu

Statystyki

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
1835875

Informacje duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na I Niedzielę Adwentu ( 03 grudnia 2023 roku)

 1. Rozpoczynamy dzisiaj nowy rok kościelny i czas Adwentu, który ma nas przygotować na przyjście Chrystusa w wieczności i do świąt Narodzenia Pańskiego.

 2. Msze św. roratnie naszym kościele parafialnym sprawowane będą w okresie Adwentu – z wyjątkiem czasu rekolekcji - w następującym porządku: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godzinie 6.30; we wtorek i czwartek o godzinie 18.00.

 

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. sprawowanej o godzinie 10.00 uroczysta zmiana tajemnic w różach różańcowych.

 

 1. W środę po Mszy św. wieczorowej konferencja chrzcielna dla rodziców, którzy planują chrzest swoich dzieci w miesiącu grudniu Uroczysty chrzest dzieci podczas Mszy świętych o godzinie 10.30 w najbliższą niedzielę oraz w pierwszy i drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego.

 

 1. W czwartek, o godzinie 17.00 pierwszo-czwartkowe nabożeństwo Godziny Świętej.

 2. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. sprawowane będą w naszym kościele o godzinie; 6.30, 9.00, 12.00 – w godzinie łaski dla całego świata; po południu o godzinie 16.00 i 18.

 3. Podczas Mszy św. sprawowanej o godzinie 16.00 uroczyste przyjęcie duchowej adopcji dziecka poczętego.

 4. Także w piąteko godzinie 18.00 Msza św. zbiorowa w intencji chorych i wieczór uwielbienia.

 5. Za tydzień po Mszach świętych o godzinie 9.00, 10.30 i 12.00 , odbywać się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy naszej parafii. Od ponad 20 lat Warsztat Terapii Zajęciowej wspomaga osoby niepełnosprawne, a także funkcjonowanie naszej wspólnoty parafialnej (drobne prace gospodarcze, porządkowe przy kościele i domu parafialnym)

 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się dni modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie, a także zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 7. Wczoraj na zakończenie Mszy św. po godzinie 18.00 poświęciliśmy opłatki na tegoroczny stół wigilijny. Opłatki możemy pobierać jak w poprzednich latach ze stolików przy ołtarzu. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby parafialmego kościoła. W opłatki świąteczne możemy zaopatrzyć się od dzisiaj aż do 24 grudnia po Mszach św. w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Osoby, które chcą by opłatki zostały przyniesione do ich domu mogą zgłaszać taką chęć internetowo, telefonicznie lub zapisując się na listę w zakrystii.

 8. Rekolekcje adwentowe odbywać się będą w naszej parafii w dniach od 20 do 22 grudnia br.

 9. W zakrystii przyjmujemy intencje na wigilijną Mszę św. zbiorową za zmarłych, która zostanie odprawiona w niedzieę24 grudnia 2024 roku o godzinie 10.30.

 10. Przy ekspozytorze prasowym możemy zaopatrzyć się w czasopisma religijne, kalendarze KRZ świece wigilijnego dzieła pomocy Caritas.

 11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Parafii,

 12. Przez wstawiennictwo świętego Michała Archanioła módlmy się o dobre przeżywanie tegorocznego Adwentu, prośmy także w intencji małżeństw i rodzin, dzieci i młodzieży oraz modlących się w naszym kościele i nas samych;

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

 

W ostatnim tygodniu sprawowaliśmy Msze św. żałobne za śp. Piotra Kozłowskiego, z ul. Okrzei, śp. Andrzeja Siemaszkiewicza z ul. Piłsudskiego i śp. Kazimierza Brodziaka z ul. Włościańskiej. R.I. P.

 

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

 

ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu

03 - 11 grudnia 2023 r.

 

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;

 

 

Niedziela, 03 grudnia – ul. Ogrodniczka,

ul. Ordona i ul. Orzechowa

Poniedziałek, 04 grudnia – ul. Okrzei

Wtorek, 05 grudnia – ul. Orzeszkowej 21

Środa, 06 grudnia – ul. Orzeszkowej 23

Czwartek, 07 grudnia – ul. Orzeszkowej 30

Piątek, 09 grudnia – Orzeszkowej 32

Sobota, 09 grudnia – ul. Orzeszkowej 19

Niedziela, 10 grudnia – ul. Orzeszkowej 34

Poniedziałek, 11 grudnia - ul. Orzeszkowej 36