Święta

Zegar

Statystyki

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
212258

Wyszukiwanie

                  Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła

                         na XXX Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego C

                               ( 23 października 2016 roku)

                                             

1.      Serdecznie dziękujemy księdzu werbiście Piotrowi Waśko i siostrom ze  Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego za posługę słowa i świadectwa przybliżające nam tematykę misyjną. Wasza obecność tak pięknie wpisuje się w obchodzony tydzień misyjny w Kościele. Życzymy Wam Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask i darów w życiu zakonnym i pełnionej posłudze ewangelizacyjnej.

 

2.      We wtorek o godzinie 8.15 w naszym kościele sprawowana będzie Msza św. z udziałem nauczycieli, uczniów i pracowników Zespołu Szkół nr 3 z okazji święta patronalnego Gimnazjum im. Jana Pawła II.

 

3.      W piątek w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

4.      Trwa miesiąc październik zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele parafialnym są sprawowane w niedziele bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 16.00, a w dni powszednie o godzinie 17.15.

 

5.      W przyszłą niedzielę 30 października br., w nocy, wskazówki zegarów cofamy z godziny 2.00 na godzinę 1.00 i tym samym wchodzimy w tzw. czas zimowy.

 

6.      Za tydzień ofiary tacowe przeznaczone są na budownictwo sakralne w Diecezji. Zechcemy materialnie wesprzeć tak bliską nam sąsiednią Parafię w dziele budowy kościoła. Z tej racji z posługą słowa gościć będziemy w naszym kościele ks. Proboszcza Parafii św. Brata Alberta w Zamościu.

 

7.      Zbliża się miesiąc listopad – czas modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy także, by zadbać o groby naszych bliskich. Ponadto rozdajemy kartki wypominkowe. Po wpisaniu imion zmarłych z naszych rodzin, których chcemy polecić modlitwie - kartki tak, jak w ubiegłym roku - składamy bezpośrednio u księży, aby wybrać datę, w której chcemy, aby taka modlitwa się odbyła.

 

8.      Przyjmujemy także intencje na Mszę św. zbiorową za zmarłych, która sprawowana będzie w naszym kościele parafialnym w środę 2 listopada br. o godzinie 18.00.

 

9.      W zakrystii i u ministrantów możemy nabyć aktualny nr tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz prasę katolicką.

 

10.  Polecamy także kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2017.

 

11.  Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła.

 

12.  Na tablicach informacyjnych w przedsionku i przed kościołem znajdziemy wykaz intencji mszalnych oraz pełny tekst ogłoszeń duszpasterskich. Zapraszamy też na stronę internetową parafii.

 

13.  Polecajmy opiece św. Michała Archanioła naszą parafię, wszystkie rodziny, dzieci oraz młodzież posługę misyjną ks. Piotra i Sióstr Werbistek, prośmy także w intencji modlących się w naszym kościele, za chorych i tych którzy prosili nas o modlitwę.

 

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

                   

 W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Lucyny Karabin z ul. Poniatowskiego R.I.P.                

 

 

                         Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

                  

                                        

                          ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii                   

                     Adoracja Najświętszego Sakramentu 

                            23 - 31 października 2016r

 

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;

 

Niedziela, 23 października – ul. Wspólna domy prywatne

 

Poniedziałek, 24 października – ul. Włościańska

 

Wtorek, 25 października – ul. Wrzosowa

 

Środa, 26 października - ul. Wspólna 4

 

Czwartek, 27 października – ul. Wspólna 6

 

Piątek, 28 października – ul. Wspólna 8

 

Sobota, 29 października – ul. Wspólna 10

 

Niedziela, 30 października – ul. Wspólna 15

 

Poniedziałek, 31 października – ul. Wspólna 12