Menu

Zegar

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
159778

Statystyki

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła w Zamościu na XXVII Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego B ( 04 października 2015 roku)

 

1.      W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego - po Mszach św. zbiórka ofiar pieniężnych do puszek na fundusz Caritas. Bóg zapłać za wspieranie tej organizacji, przychodzącej z pomocą potrzebującym.

 

2.      Przypominamy, że dziś po Mszy św. o godz. 10.30zmiana tajemnic różańcowych.

 

3.      Z kalendarza liturgicznego bieżącego tygodnia: w poniedziałek wspominamy w liturgii św. siostrę Faustynę – zakonnicę; w środę obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej i w piątek przypada wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka – biskupa.

 

4.      W środę po Mszy św. wieczorowej w sali nad zakrystią konferencja dla rodziców i chrzestnych. Uroczysty chrzest dzieci w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 10.30.

 

5.      W czwartek po Maszy św. wieczorowej w sali nad zakrystią konferencja dla narzeczonych w ramach przygotowań do zawarcia sakramentu małżeństwa.

 

6.      W piątek o godz. 18.00 Msza św. i wieczór modlitwy o uzdrowienie. Tradycyjnie już zapraszamy do licznego udziału w modlitewnym wieczorze, zarówno naszych parafian oraz wiernych z naszego miasta, jak i jego okolic.

 

7.      W sobotę o godzinie 13.00 w sali nad zakrystią spotkanie Parafialnej Grupy Dzieci Bożych

 

8.      Także w sobotę modlitwy w intencji Polski – Ojczyzny naszej. W programie wspólny różaniec o godzinie 17.15, a następnie Msza św. o godzinie 18.00.

 

9.      W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 12.00 poświęcenie różańców dla dzieci z klas III, a bezpośrednio po Eucharystii spotkanie przygotowawcze dla rodziców i dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą.

 

10.  Starajmy się jak najczęściej uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele parafialnym sprawowane są w dni zwykłe o godz. 17.15, a w niedziele po Mszy św. o godzinie 16.00.

 

11.  Pragniemy w tym miejscu jeszcze raz - Kochani moi - serdecznie Wam podziękować, za dobre przygotowanie do uroczystości odpustowych sprzed tygodnia i budujący w nich udział. Składamy serdeczne Bóg zapłać za świadectwo wiary, za jedność naszej parafialnej wspólnoty, za Wasz wkład w piękny przebieg liturgii i całej uroczystości oraz złożone przy tej okazji ofiary na potrzeby kościoła, który stale ubogaca swój wystrój i staje się bardziej funkcjonalny.

 

12.  W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XV Dzień Papieski, w którego tematykę wprowadził nas odczytany dziś list Episkopatu Polski. Tego dnia ofiarami składanymi do puszek wspieramy fundację stypendialną na rzecz uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. 

 

13.  W  zakrystii i u ministrantów możemy nabyć najnowszy nr tygodnika katolickiego „Niedziela”.

 

14.  Polećmy opiece św. Michała Archanioła naszą Parafię wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, modlących się w naszym kościele oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę - niech wstawiennictwo naszego św. Patrona wyjedna nam potrzebne łaski i dary, a także umiłowanie modlitwy różańcowej.

 

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

 

W ostatnim czasie odbył się pogrzeb: śp. Leokadii Psiuk z ul. Wąskiej. R.I.P.

                   

                     Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

                  

                                    ks. Wiesław Galant – Proboszcz Parafii

Adoracja Najświętszego Sakramentu

                  04 – 12 października 2015

 

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;

Niedziela 04 października - ul. Wąska 1

 

Poniedziałek 05 października – ul. Wąska 3

 

Wtorek 06 października – ul. Wiejska 3

 

Środa 07 października - ul. Wiejska 7 i 9

 

Czwartek 08 października - ul. Wiejska  11 i 13

 

Piątek 09 października – ul. Wiejska  ul. Wiejska domy prywatne i 15

 

Sobota 10 października – ul. Wiejska 19

 

Niedziela 11 października – ul. Wiejska 21

 

Poniedziałek 12 października – ul. Wiejska 23.

 

Święta

bł. Wincentego Kadłubka, biskupa - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Dionizego, Ludwika

Wyszukiwanie