Liczba wyświetleń strony:
199634

Wyszukiwanie

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na XII Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego C (19 czerwca 2016 roku)

1.      Dzisiaj o godzinie 12.00 Mszę św. prymicyjną sprawować będzie neoprezbiter ks. mgr Andrzej Janczura.

2.      Jutro o godzinie 17.00 w Hotelu Koronnym spotkanie autorskie z panem Wojciechem Sumlińskim, autorem wielu książek, min. o śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Podczas spotkania autor będzie promował swoją najnowszą książkę pt. „Pogorzelisko”.

3.      Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych - w dni powszednie o godzinie 17.30, a w niedziele i święta bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej o godzinie 16.00.

4.      Dobiega końca rok szkolny 2015/2016. Uroczyste Msze św. na zakończenie roku szkolnego odbywać się będą w następującym porządku: w czwartek o godzinie 10.00 dla Zespołu Szkół nr 3; w piątek o godzinie 8.00 dla Zespołu Szkół nr 6 i Szkoły Zawodowej Rzemiosł Różnych o godzinie 9.00 dla Szkoły Społecznej i o godzinie 11.00 Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi „Smart School” i dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.

5.      Spowiedź dla uczniów poszczególnych szkół codziennie od poniedziałku do czwartku włącznie o godzinie 17.30. Prosimy dzieci i młodzież szkolną o godne i piękne podziękowanie Panu Bogu poprzez przyjętą Komunię Świętą podczas Mszy św. dziękczynnych za mijający rok szkolny. Nie odkładajmy spowiedzi na sam dzień zakończenia roku szkolnego.

6.      Pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować Dyrekcjom poszczególnych Szkół oraz Gronom Pedagogicznym za bardzo dobrą współpracę z Parafią w prowadzeniu dzieci i młodzieży. Słowa podziękowań kierujemy także do Katechetów duchownych i świeckich za prowadzenie lekcji religii i pomoc w duszpasterstwie dzieci i młodzieży.

7.      W czwartek obchodzimy Dzień Ojca. Podczas Mszy św. o godzinie 18.00 i nabożeństwa czerwcowego polecać będziemy Bogu naszych ojców, wypraszając potrzebne łaski i dary dla żyjących, a dla zmarłych radość życia wiecznego.

8.      Z kalendarza liturgicznego rozpoczętego tygodnia: we wtorek wspominamy w liturgii św. Alojzego Gonzagę zakonnika i piątek obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to także dzień imienin Biskupa Seniora Jana Śrutwy. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie w naszych modlitwach o pierwszym Biskupie naszej Diecezji.

9.      W piątek ze względu na przypadającą w tym dniu uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10.  W zakrystii i u ministrantów możemy zaopatrzyć się w prasę katolicką.

11.  Intencje Mszalne oraz zapowiedzi przedślubne znajdziemy na tablicy informacyjnej przed kościołem. Zapraszamy także do odwiedzania parafialnej strony internetowej.

12.  W ostatnim czasie  na potrzeby parafialnego kościoła złożono ofiary i NN. Bóg zapłać za modlitwę i troskę o parafialny kościół.

13.  Dobremu Bogu polecajmy pracowników oświaty, dzieci i młodzież kończących rok nauki szkolnej; zawierzajmy (ks. Andrzeja i jego kapłańską posługę); naszą wspólnotę parafialną, wszystkich przychodzących na Msze św. do naszego kościoła, wypraszając obfitość łask Bożych i błogosławieństwo w rozpoczynającym się tygodniu

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

Adoracja Najświętszego Sakramentu  19 – 27 czerwca 2016 roku

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;

Niedziela, 19 czerwca – ul. Wiejska domy prywatne

Poniedziałek, 20 czerwca – ul. Wąska 20

Wtorek, 21 czerwca – ul. Wiejska 3

Środa, 22 czerwca - ul. Wiejska 7

Czwartek, 23 czerwca – ul. Wiejska 9

Piątek, 24 czerwca – ul. Wiejska 11

Sobota, 25 czerwca – ul. Wiejska 13

Niedziela, 26 czerwca – ul. Wiejska 15

Poniedziałek, 27 czerwca – ul. Wiejska 19

W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Krystyny Chruścińskiej z ul. Włościańskiej R.I.P.

Z serdecznym pozdrowieniem i pasterskim błogosławieństwem

Ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii