Liczba wyświetleń strony:

Statystyki

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na XVI Niedzielę Zwykłą Roku Liturgicznego A (20 lipca 2014 roku)

1.      Trwają wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów. Dla rolników to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. W swoich modlitwach prośmy także o dobrą pogodę na czas zbliżających się żniw.

2.      W dniu dzisiejszym rozpoczyna się tydzień św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. ma miejsce obrzęd błogosławieństwa kierowców i święcenia pojazdów mechanicznych.

3.      Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary do puszek na rzecz MIVA POLSKA - organizacji troszczącej się o środki transportu dla polskich misjonarzy.

4.      Z kalendarza kościelnego bieżącego tygodnia: we wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Marii Magdaleny; w środę święto, św. Brygidy - patronki Europy; w czwartek wspominamy w liturgii św. Kingę dziewicę; w piątek obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła, a w sobotę liturgiczne wspomnienie świętych Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny.

5.      Bóg zapłać za modlitwę i ofiary pieniężne na kaplicę adoracji i rozbudowę przykościelnego parkingu; z ul. Lazurowej, z ul. Piłsudskiego, z ul. Poniatowskiego (2 x), z ul. Wąskiej i NN.

6.      W zakrystii i u ministrantów możemy zaopatrzyć się w najnowszy nr tygodnika katolickiego „Niedziela”

7.      Wszystkich dysponujących czasem i mających chęć wzięcia udziału w Pielgrzymce XXXII Pieszej na Jasną Górę serdecznie zapraszamy do zgłaszania swojego uczestnictwa. Każdy z nas ma wiele osobistych intencji dziękczynnych, błagalnych czy wynagradzających – zdecydujmy się na trud rekolekcji w drodze. Zapisy przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

8.      Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Wilna organizowaną z naszej Parafii w dniach 8 – 11 sierpnia br. Tel. kontaktowy 84 639 57 31

9.      Intencje mszalne oraz zapowiedzi przedślubne znajdziemy na tablicy informacyjnej przed kościołem i w kruchcie świątyni.

10.  Kończąc tę Najświętszą Eucharystię zawierzajmy Dobremu Bogu wszystkich wypoczywających na wakacjach i urlopach; kierowców i podróżujących, siebie samych oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

Z serdecznym pozdrowieniem i pasterskim błogosławieństwem

ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii