Liczba wyświetleń strony:
120116

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła

na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

( 23 listopada 2014 roku)

1.      Świętujemy ostatnią niedzielę roku kościelnego jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Wyznajemy tym samym naszą wiarę w Bożego Syna, który jest Panem i Władcą całej stworzonej rzeczywistości. Starajmy się tak postępować, by Chrystus Król uznał nas godnymi przyjęcia do swojego królestwa.

2.      Dzisiaj na zakończenie wystawienia Najświętszego Sakramentu odmówimy uroczyście „Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu”. Za publiczne odmówienie tej modlitwy w dniu dzisiejszym można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.      Bóg zapłać za ofiary, które po Mszy św. złożymy do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Organizacja ta świadczy stałą pomoc wspólnotom kościelnym w ubogich rejonach świata.

4.      Przed nami już ostatni tydzień listopada i tym samym nabożeństw wspominkowych, które są sprawowane w niedziele bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 16.00, a w dni powszednie o godzinie 17.15. W przyszłą niedzielę o godzinie 18.00 Msza św. w intencji wszystkich zmarłych, poleconych w naszym kościele parafialnym w tegorocznych wypominkach.

5.      W czwartek 27 listopada br. o godzinie 10.00 w naszym kościele Msza św. w rocznicę hitlerowskich wysiedleń na Zamojszczyźnie. Jest to także święto patronalne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Zamościu. W imieniu organizatorów zapraszamy na powyższe uroczystości, które odbywać się będą w kościele, pod pomnikiem i w szkole.

6.      Także w czwartek 27 listopada udziałem we Mszy św. o godzinie 18.00 rozpocznie się spotkanie formacyjne katechetów posługujących w szkołach na terenie naszej parafii.

7.      W piątek 28 listopada br. o godzinie 10.00 w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu Msza św. pod przewodnictwem J. E. Bpa Mariana Rojka w intencji zmarłych kapłanów z naszej Diecezji.

8.      W sobotę 29 listopada kończymy bieżący rok kościelny. Za tydzień już pierwsza niedziela Adwentu – czasu, który ma nas przygotować na święta Narodzenia Pańskiego i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności.

9.      W kościele św. Katarzyny w Zamościu w ramach przygotowania do odpustu odbywają się tygodniowe rekolekcje ewangelizacyjne. Uroczystość odpustowa w tym kościele w przyszłą sobotę – suma o godzinie 11.00.

10.  Za dwa tygodnie w niedzielę 7 grudnia po Mszy św. o godzinie 12.00 spotkanie dzieci ze św. Mikołajem. Rodziców i dziadków pragnących poznać więcej szczegółów na ten temat odsyłam do ks. Bogdana.

11.  Bóg zapałać za modlitwę i ofiary na potrzeby parafialnego kościoła od członków Prezydiów Legionu Maryi przy naszej parafii, z ul. Orzeszkowej i z ul. Reymonta.

12.  Od dzisiaj trwa przynoszenie poświęconych opłatków wigilijnych do domów naszych wiernych. Szczegółowy plan znajdziemy na tablicy ogłoszeń. Przypominamy, że na terenie naszej parafii opłatki przynosi p. Janusz Lewiński – nasz organista parafialny.

13.  U ministrantów i w zakrystii jest do nabycia najnowszy nr tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2015.

14.  Opiece świętego Michała Archanioła zawierzajmy naszą Ojczyznę, siebie samych, swoje rodziny oraz tych którzy prosili nas o modlitwę.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii

Imieniny: