Wtorek, XXXII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

Liczba wyświetleń strony:

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła

na 32 Niedzielę zwykłą roku liturgicznego B

( 11 listopada 2018 roku)

1. Dzisiaj przypada narodowe Święto Niepodległości po modlitwie po Komunii śpiewamy hymn Te Deum laudamus, dziękując Bogu za ponad tysiącletnie dzieje naszej Ojczyzny i odzyskaną przed stu laty niepodległość.

1. W dzisiejszą niedzielę poprzez pamięć, modlitwę oraz ofiary składane do puszek solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym. Bóg zapłać za duchowe i materialne wsparcie Kościoła w Potrzebie.

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca podczas Msza św. o godzinie 10.30 połączona jest z udzielaniem sakramentu Chrztu.

1. Mszą św. sprawowaną o godzinie 12.00 rozpocznie się dzisiaj spotkanie dla rodziców i dzieci w ramach przygotowań do pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

1. Na godzinę 19.00 zapraszamy dzisiaj do naszego kościoła na montaż słowno muzyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów Szkoły Społecznej w związku z jubileuszem 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

1. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia: jutro wspominamy w liturgii św. Jozafata biskupa i męczennika, we wtorek śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski i w sobotę obchodzimy wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy.

1. W przyszłą niedzielę przypada 381 rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Zamościu.

1. W przyszłą niedzielę ofiarami tacowymi wspieramy potrzeby Diecezjalnego Wyższego Seminarium.

1. Trwamy w listopadowej modlitwie za zbawienie naszych zmarłych. Bóg zapłać za składane kartki z imionami zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Przypominam, że nabożeństwa wypominkowe w naszym kościele parafialnym sprawowane są: w niedziele bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 16.00, a w dni zwykłe o godzinie 17.15, z wyjątkiem najbliższej soboty, t.j. 17 listopada br., gdy różaniec wypominkowy za zmarłych będzie odmawiany bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 18.00.

1. Porządek modlitw w kaplicy całodziennego wystawienia Najświętszego Sakramentu – patrz str. 2.

1. Bóg zapałać za modlitwę i ofiary na potrzeby parafialnego kościoła.

1. W zakrystii i u ministrantów są jeszcze do nabycia kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2019, a także czasopisma religijne – wśród nich polecamy szczególnie bieżący numer TK „Niedziela”.

1. Opiece świętego Michała Archanioła zawierzajmy naszą |Ojczyznę, siebie samych oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

11 – 19 listopada 2018 roku

W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;

Niedziela, 11 listopada – ul. Szarych Szeregów, ul. Szwedzka, ul. Wąska domy prywatne

Poniedziałek, 12 listopada – ul. Wąska 1

Wtorek, 13 listopada – ul. Wąska 3

Środa, 14 listopada ul. Wąska 5

Czwartek, 15 listopada – ul. Wąska 11

Piątek, 16 listopada – ul. Wąska 16

Sobota, 17 listopada – ul. Wąska 18

Niedziela, 18 listopada – ul. Wiejska domy prywatne

Poniedziałek, 19 listopada – ul. Wąska 20

W ostatnich dniach próg wieczności przekroczyła śp. Elżbieta Karchut z ul. Dzieci Zamojszczyzny. R.I.P.

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii