Liczba wyświetleń strony:

Statystyki

Informacje duszpasterskie Parafii świętego Michała Archanioła w Zamościu na drugą Niedzielę Wielkiego Postu 01 marca 2015 roku

1.      W imieniu ks. Rektora, diakona Andrzeja oraz seminaryjnej społeczności dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary tacowe na potrzeby Diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego.

2.      Składamy także serdeczne Bóg zapałać Przedstawicielom Zakonu Rycerzy Kolumba, za przygotowanie czytań mszalnych, zanoszone intencje modlitwy powszechnej oraz prezentację tej formy zaangażowania w życie Katolickiego Kościoła.

3.      Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca marca – bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 10.30 uroczysta zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

4.      W naszym kościele parafialnym nabożeństwa wielkopostne sprawowane są w następującym porządku:

·        Droga Krzyżowa:

-         dla dorosłych w piątki o godzinie 17.00

-         dla młodzieży – także w piątki o godzinie 19.00

-         dla dzieci w środy o godzinie 17.00

·        Gorzkie Żale: w niedziele, po Mszy św. o godzinie 16.00

·        W Wielkim Poście w dni powszednie o godzinie 6.00, a w niedziele i święta o godzinie 6.30 śpiewane są godzinki o Męce Pańskiej.

5.      Dziękujemy za pobożny i liczny udział w nabożeństwach. Przypominamy, że uczestnicząc w nabożeństwach Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej czy w rekolekcjach wielkopostnych można zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6.      W środę po Mszy św. wieczorowej w Sali nad zakrystią konferencja dla rodziców i chrzestnych. Uroczysty chrzest dzieci w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 10.30.

7.      Także w środę o godzinie 19.00 w kościele p/w św. Krzyża XIV Nauczycielska Droga Krzyżowa.

8.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek,  piątek i sobota miesiąca.

9.      W czwartek od 17.00 Godzina Święta. Tego dnia przypada także święto św. Kazimierza Królewicza.

10.  Spowiedź w piątek od godziny 6.00 rano i po południu od godziny 15.00. Chorych w domach z posługą sakramentalną odwiedzać będziemy w piątek od godziny 9.00.

11.  W sobotę po Mszy św. o godzinie 7.00 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. A o godzinie 9.00 Msza św. połączona ze zmianą tajemnic różańcowych dla Szkolnej Wspólnoty Żywego Różańca.

12.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 12.00 spotkanie dla rodziców i dzieci w ramach przygotowań przed Pierwszą Komunią Świętą uczniów klas III Szkoły Podstawowej.

13.  Bóg zapłać za składane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

14.  Za tydzień ofiarami składanymi do Puszek wspieramy naszą Diecezjalną Rozgłośnię – Katolickie Radio Zamość.

15.  Polecamy bieżący nr tygodnika katolickiego Niedziela, który możemy nabyć w zakrystii i u ministrantów.

16.  Na tablicy ogłoszeń przed kościołem znajdziemy informacje o rekolekcjach dla niepełnosprawnych, jakie odbywać się będą w dniach 5 – 7 marca w kaplicy szpitala Jana Pawła II w Zamościu, a także informacje o pielgrzymce do Łagiewnik, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Na tablicy ogłoszeń widnieje też informacja o rekrutacji elektronicznej do Przedszkola nr 9 w Zamościu.

17.  Intencje mszalne, zapowiedzi przedślubne oraz informacje duszpasterskie znajdziemy na tablicy ogłoszeń przed kościołem i stronie internetowej parafii.

18.  Prośmy, za przyczyną naszego Patrona, o opiekę Bożą w rozpoczynającym się tygodniu, o dobre przeżywanie czasu Wielkiego Postu; polecajmy też naszą wspólnotę seminaryjną, oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen!

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej próg wieczności przekroczyła: śp. Zofia Goryczko z ul. Bema R.I.P.

Z modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem

ks. Wiesław Marian Galant – proboszcz Parafii

Imieniny: