Menu

Święta

Piątek, XXXIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie Św

Statystyki

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
293805

 

Informacje duszpasterskie Parafii św. Michała Archanioła na 33 Niedzielę zwykłą roku liturgicznego A ( 19 listopada 2017 roku)

 1. Przeżywamy przedostatnią niedzielę roku kościelnego. Za tydzień obchodzić będziemy już Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to także doroczne święto patronalne członków Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 2. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego.

 3. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia: jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego prezbitera; we wtorek obchodzimy wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w środę wspominamy w liturgii św. Cecylię, dziewicę i męczennicę i w piątek przypada wspomnienie świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung Lac, przezbitera i Towarzyszy jego męczeństwa.

 4. W czwartek Mszą św. sprawowaną o godzinie 18.00 rozpocznie się spotaknie formacyjne dla katechetów uczących w szkołach na terenie naszej Parafii.

 5. W sobotę 25 listopada br. o godzinie 19.00 odbędą się w naszym kosciele parafialnym Zaduszki Liryczne – zatytułowane. „W mroku jest tyle swiatła”. Na program złożą się utworty poetyckie oraz pieśni i pisenki tematyczne w wykonaniu uczniów Smart School, Akademii Rozwoju Talentów Violinki i p. Mariusza Mądrzaka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych znaszej wspólnoty parafialnej, którzy w mijającym roku przekroczyli próg wieczności, a także na chwilę zadumy nad naszym ludzkim przemijaniem i powołaniem do życia w wieczności.

 6. Tygodniowy porządek adoracji Najświętszego Sakramentu – patrz strona 2.

 7. Trwamy w listopadowej modlitwie za zbawienie naszych zmarłych. Bóg zapłać za składane kartki z imionami zmarłych, polecanych modlitwie Kościoła. Przypominam, że nabożeństwa wypominkowe w naszym kościele parafialnym sprawowane są w dni powszednie o godzinie 17.15, a w niedziele bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 16.00.

 8. Bóg zapałać za modlitwę i ofiary na potrzeby parafialnego kościoła; z ul. Dąbrowskiego, Poniatowskiego i 2 x NN.

 9. U ministrantów i w zakrystii są do nabycia: bieżący nr tygodnika katolickiego „Niedziela”, „Nasza Arka”, miesięcznik Egzorcysta w cenie 12 zł za egzemplarz i kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2017.

 10. Opiece świętego Michała Archanioła zawierzajmy Kościół Boży na całym świecie, diecezjalną wspólnotę seminaryjną; prośmy o pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie, małżeństwach, rodzinach i naszych sercach;

  Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!

  W ostatnim tygodniu celebrowaliśmy liturgię żałobną za zmarłych; śp. Barbarę Stankiewicz z ul. Wojska Polskiego, śp. Jana Kozuszka z ul. Wiejskiej, śp. Mieczysławę Szajba z ul. Poniatowskiego, śp. Józefa Osiaka z Krakowa i śp. Tadeusza Sałamachę z ul. Wojska Polskiego. R.I.P.

   

  Adoracja Najświętszego Sakramentu 

  19 - 27 listopada 2017 roku  W bieżącym tygodniu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;   Niedziela, 19 listopadaul. Bema (domy prywatne), ul. Cisowa,
  ul. Czeremchowa

  Poniedziałek, 20 listopada ul. Dąbrowskiego 2

  Wtorek, 21 listopadaul. Dąbrowskiego 3

  Środa, 22 listopadaul. Dąbrowskiego 4

  Czwartek, 23 listopadaul. Dąbrowskiego 5

  Piątek, 24 listopada – ul. Dąbrowskiego 6

  Sobota, 25 listopada – ul. Dąbrowskiego 7

  Niedziela, 26 listopada – ul. Dzieci Zamojszczyzny i ul. Dwernickiego

  Poniedziałek, 27 listopada – ul. Dębowa

   

  Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

  ks. Wiesław Marian Galant – Proboszcz Parafii

Zegar

Liturgia słowa

Czytania:

 • Ewangelia:

Wyszukiwanie