P o m o c P o t r z e b u j ą c y m

Wydawanie odzieży

Punkt charytatywny Caritas

Przy Parafii działa, prowadzony przez wolontariuszy Punkt Charytatywny Caritas, którego celem jest niesienie pomocy rodzinom ubogim i wielodzietnym.
Organizowane są następujące formy pomocy:
  • Jeden raz w miesiącu wydawane są paczki żywnościowe dla około 200. rodzin.
  • Punkt prowadzi zbiórkę i wydawanie odzieży.
  • Do Punktu przekazywane są dary z firm - obuwie i żywność - oraz dary z UE za pośrednictwem Caritas; dary te są wydawane potrzebującym.
  • W Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów, parafianie składają dary, które są przekazywane rodzinom potrzebującym nie tylko z naszej Parafii, wówczas wydawanych jest około 200 paczek.
W Kościele znajduje się skarbonka do której można złożyć ofiarę pieniężną dla biednych, z tych ofiar kupowane są artykuły spożywcze do paczek.
Organizujemy zbiórki żywności w punktach handlowych na terenie miasta Zamościa. Do wystawionych i oznakowanych koszy klienci mogą złożyć swój dar dla ubogich rodzin.

Pomoc udzielana jest w czwartki w godz. 9.00 - 11.00 i 15.30 - 17.00.

W lipcu i sierpniu Punkt jest nieczynny

Pomoc prawna

W ramach Klubu Wsparcia Koleżeńskiego udzielane są bezpłatnie porady prawne w pierwszą środę miesiąca w godz. 1400-1530 w Poradni Rodzinnej na plebanii.

Grupa AA Serce

Grupa spotyka się w pomieszczeniach świetlicy kuratorskiej na plebanii w poniedziałki o godz. 19.00

Dary na Boże Narodzenie 2007

W dniu 17 grudnia br w punkcie charytatywnym będą wydawane paczki żywnościowe dla rodzin potrzebujących pomocy.
Dary wydajemy w godzinach 900 - 1200.

Przy okazji dziękujemy ofiarodawcom za złożone dary, oraz kierownictwu i personelowi pawilonów handlowych za życzliwe przyjęcie:
- P. Teresie Styk
- właścicielom sklepów KWARTET, KAMA, PSS Społem, BIEDRONKA