Czwartek, III Tydzień Wielkanocny

Sakramenty św. - przygotowanie i udzielanie

• W niedziele podczas Mszy św.
  • W dni powszednie:
    • rano podczas Mszy św.
    • wieczorem od 17.30
  • W pierwszy piatek miesiąca od godz. 6.00 i po południu od 15.00 dokąd będą penitenci.

• Udzielany jest w każdą II niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 10.30.
  • Konferencja dla rodziców i chrzestnych w środę poprzedzającą niedzielę chrztu po Mszy św. o godz. 18.00 (czyli około 19.00) w sali nad zakrystią.
    - obecność rodziców dziecka obowiązkowa.
    - chrzestni mogą być na konferencji w swojej parafii.
  • Spisywanie aktów chrztu w kancelarii parafialnej od wtorku przed niedzielą chrztu - w godzinach urzędowania!

DOKUMENTY POTRZEBNE PRZY SPISYWANIU AKTU CHRZTU:
  1. Metryka urodzenia dziecka
  2. Swiadectwo ślubu rodziców - jeśli zamieszkali w naszej parafii po ślubie.
  3. Jeśli rodzice mieszkają w innej parafii potrzebna jest zgoda na chrzest poza parafią wydana przez proboszcza parafii zamieszkania.
  4. Potwierdzenie obecności na konferencji.
  5. Zaświadczenie dla rodziców chrzestnych - jeśli są spoza naszej parafii - wydane przez ich proboszcza.
Rodzicem chrzestnym może być katolik, żyjący zgodnie ze swoją wiarą, który może być przykładem i wzorem dla swego chrześniaka.

Sakrament małżeństwa

Potrzebne dokumenty i przygotowanie >>>

Odwiedziny chorych

• Pierwszy piątek miesiąca
  • Przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy
  • Na wezwanie

Bierzmowanie

Sakrament bierzmowania, po dokładnym przygotowaniu, będzie udzielany w naszej parafii  05 czerwca 2012r. - godz. 17.00

• szczegółowe informacje w zakładce Bierzmowanie 2011

Pierwsza Komunia Święta

• W ramach przygotowania do I Komunii św. w drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 1200 odbywają się spotkania rodziców oraz całych rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Chcemy, by do ważnego wydarzenia I Komunii św. przygotowały się całe rodziny, a nie tylko dzieci.
  • Obecność rodziców obowiązkowa.
  • Dobrze byłoby, gdyby też były obecne dzieci, bo i do nich będzie odpowiednie słowo.
  • Termin I Komunii świetej 20 maja 2012 roku, godziny 9.00 (dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3), g. 11.00 (dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9) i g. 13,00 (dzieci ze Szkoły Podstawowej Społecznej i Smart School)
  • Komunia Święta rocznicowa - 27 maja 2012 roku