Wtorek, XXVIII Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Liczba wyświetleń strony:

Wiadomości

W uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszej świątyni będą o godz. 7.00; 9.00; 16.00; 18.00. Msza św. o godz. 9.00 będzie w naszej świątyni wspólnie z parafią wojskową, a po niej procesja eucharystyczna ulicami: Wojska Polskiego, a następnie Sowińskiego, dalej Szwedzką do Lubelskiej i do kościoła. Ołtarze: I i II przygotowuje Parafia Wojskowa, o przygotowanie ołtarza III przy ul. Ordona prosimy tamtejszych mieszkańców, a mieszkańców ul. Oboźnej 23 – I i II klatka schodowa (mieszkania od 1 do 19) prosimy o przygotowanie ołtarza IV przy kościele.
Kandydaci do bierzmowania rozpoczęli spotkania formacyjne w małych grupach. Pod kierunkiem animatora młodzież będzie pogłębiać swoją wiarę i wiedzę religijną. Spotkania odbywają się raz w tygodniu na plebanii lub w szkole. Zainteresowani powinni zapytać katechetów gdzie i kiedy mają spotkania.
W I Piątek listopada o godz. 16.00 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała nabożeństwo, podczas którego zgłosi swoją wolę przygotowania się do przyjęcia tego sakramentu. Klasy II gimnazjum również w tym dniu rozpoczną dalsze przygotowanie do bierzmowania przez przystąpienie do spowiedzi i uczestnictwo w Mszy św. o godz. 16.00.
Kolejne dpotkanie kandydatów do bierzmowania będzie w najbliższy piatek, października , o godz.16,30.
W piątek 13 października o godz. 19.00 będzie odprawiona Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
10. W najbliższą niedzielę o godz. 18.00 odbędzie się wręczenie krzyża misyjnego wolontariuszowi z naszej parafii – Tomaszowi Skibie, udającemu się na roczną posługę misyjną do Kenii na pustynię Kaisut. Mszę św. będzie celebrował ks. Eugeniusz Derdziuk, a kazania przez cały dzień będzie głosił Dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszki na bilet do Kenii dla naszego misjonarza.
W niedzielę 10 września podczas Mszy św. o godz. 12.00 będzie poświęcenie tornistrów i książek dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych. Po Mszy św. będzie spotkanie rodziców dzieci z klas drugich.