Menu

Święta

Poniedziałek, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Statystyki

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
22010

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Drodzy Parafianie i Goście

     Chcę przez ten list zapewnić Was, że jesteście naprawdę mi bliscy i pamiętam o Was, również w mojej codziennej modlitwie. Stanowimy przecież jedną rodzinę ludzi wierzących. Skoro tak jest, to zapraszam Was na wspólne świętowanie naszej uroczystości parafialnej – odpustu ku czci Św. Michała Archanioła. Jak każdego roku będziemy obchodzić ją w ostatnią niedzielę września, to jest 24 dnia tego miesiąca. Porządek Mszy św. w tym dniu będzie niedzielny, ale główna Msza św. odpustowa, z uroczystą procesją, zostanie odprawiona o godz. 12.00. Proszę, tak zorganizujcie sobie czas w tym dniu, by uczestniczyć w Mszy św. całą rodziną – również z gośćmi, którzy z racji odpustu Was odwiedzą.

     Myślę, że w tym miejscu warto zastanowić się jak przeżywać taką uroczystość odpustową. Jest to uroczystość religijna! Przeżywanie jej powinno oddawać chwałę Bogu i przyczyniać się do uświęcenia człowieka. Aby tak się działo, trzeba, by każdy z nas stawił się w tym miejscu, gdzie na niego czeka Pan Jezus z przygotowaną przez siebie Ucztą. Tym miejscem jest nasza świątynia, a spotkaniem z Jezusem jest sprawowana Msza św. Każda uroczystość rodzinna łączy się z posiłkiem. Pan Jezus też zaprasza nas, byśmy posilili się tym, co On nam przygotował – Komunią Świętą. Uczestnicząc więc w Mszy św. odpustowej przystąpmy do Komunii św., a wcześniej skorzystajmy ze spowiedzi. Do spowiedzi można przystąpić codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną (podczas adoracji Najświętszego Sakramentu) i w czasie Mszy św. porannej. Nie jest świętowaniem odpustu przejście się między kramarzami, bez uczestnictwa w Eucharystii. Zapraszam więc Was i Waszych gości na Mszę św. Odpustową i liczę, że zaproszenie zostanie przyjęte i zrealizowane.

     Przy okazji te rodziny, spośród których ktoś pracuje za granicą zapraszam na specjalne nabożeństwo w intencji pracujących za granicą i ich rodzin. Począwszy od października w każdy wtorek o godz. 18.00 będziemy modlić się za przyczyną św. Ojca Pio o to, by praca za granicą była bezpieczna, podróż szczęśliwa, a rozłąka by nie przyczyniła się do osłabienia miłości i rozpadu rodziny. Każdy wyjeżdżający będzie mógł w tym dniu otrzymać błogosławieństwo na drogę, a powracający podziękować za szczęśliwy powrót. Rodzina znajdzie okazję do gorliwszej modlitwy za swego bliskiego, a on będzie miał świadomość, że nie jest na obczyźnie sam, bo wspiera go pamiętająca i modląca się rodzina, i cała parafia. Ta nasza modlitwa ma być wsparciem rodzin w trudnym czasie ich rozłąki i odpowiedzią na apel Benedykta XVI by towarzyszyć tym, którzy udają się za granicę w poszukiwaniu pracy.

     Drodzy Parafianie. Dziękuję Wam za okazywaną nam, kapłanom, życzliwość i za troskę materialną i modlitewną o nasze wspólne dobro, jakim jest parafia. Polecamy się dalej Waszej życzliwej pamięci. Proszę też o modlitwę za naszego Biskupa Wacława. Niech znajdzie w nas przyjaznych diecezjan, na których można polegać.

     Oczekując na radosne spotkanie w czasie odpustu i podczas każdej Mszy św. serdecznie pozdrawiam każdego Parafianina i każdego Gościa, który w tym czasie będzie u nas przebywał. Niech Chrystus Was błogosławi.

Zamość, 15 września 2006r

ks. Waldemar Kostrubiec - proboszcz

Zegar

Wyszukiwanie