Sobota, III Tydzień Wielkanocny

Chór parafialny

Chór parafialny rozpoczął swoją służbę w Parafii św. Michała w liturgiczne wspomnienie św. Cecylii – 22 listopada 1985r. W założeniach chciał być typowym chórem kościelnym, wykonującym muzykę tylko kościelną, chwalącym Pana Boga śpiewem i upiększającym liturgię. Przez cały czas istnienie te założenia realizuje. Na przestrzeni 21 lat w chórze śpiewało ponad 150 osób w ponad 500 Mszach św.

Z miłym Gościem

Największym wydarzeniem w dziejach zespołu był śpiew, wspólnie z chórem katedralnym, podczas wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Zamościu 12 czerwca 1999r. Drugie wielkie wydarzenie w którym uczestniczył to koronacja obrazu Matki Bożej Opieki na Rynku Wielkim w Zamościu 8 września 2000r. Aktualnie chór śpiewa najczęściej podczas Mszy św. o godz. 10.00 w kościele parafialnym.
Próby chóru odbywają się w czwartki o godz. 19.00 w Centrum Pastoralnym. Zespół jest otwarty i przyjmie każdego, kto potrafi i chce śpiewać Panu Bogu na chwałę.

Organista Janusz Liwiński - czekam

Serdecznie witam wszystkich dawnych, aktualnych i nowych chórzystów i czekam na Was w czwartek o godz. 19.00 w Centrum Pastoralnym.
Dał Ci Pan Bóg talent? Użyj go na Jego chwałę.

Wielkanoc 2008